ČLÁNOK
Kooperativa podala predbežnú ponuku na kúpu Slovenskej poisťovne
4. septembra 2001

Rakúska poisťovacia skupina Wiener Städtische potvrdila, že jej dcérska poisťovňa Kooperativa, a.s., Bratislava odovzdala predbežnú ponuku na kúpu Slovenskej poisťovne, a.s. (SP). Definitívne sa tak zúčastňuje tendra na privatizáciu najväčšej slovenskej poisťovne.

Wiener Städtische podľa jej predstaviteľov podala ponuku v súlade so slovenskými aj európskymi protimonopolnými smernicami. Ponuka je pritom založená na predpoklade zlepšenia slovenského poisťovacieho trhu po privatizácii SP. Cieľom privatizácie by malo byť regionálne alebo odvetvové rozdelenie SP, ktorá má v súčasnosti najväčší podiel na slovenskom poisťovacom trhu.

Predbežné ponuky na kúpu majoritného podielu v SP môžu potenciálni investori, ktorí si prevzali informačné memorandum poisťovne, poslať do pondelka 3. septembra. Výberová komisia sa nimi začne zaoberať v ten istý deň o 17:00 h a užší zoznam kandidátov vyberie 6. septembra. O informačné memorandum SP požiadalo 23 záujemcov, medzi nimi okrem Kooperativy napríklad nemecká poisťovňa Allianz, izraelský Trust Banking International Holding, Česká poisťovňa a poľská poisťovňa Powszechny Zaklad Ubezpieczen a jej zahraničný partner Eureko. Záujem o poisťovňu deklarovala aj talianska La Fondiaria.

Podiel štátu v SP klesol po zvyšovaní základného imania v poisťovni bez účasti štátu na 67 %. Podiel Penta Group sa pritom zvýšil na 20,22 %. Penta by mala strategickému investorovi na základe memoranda s Ministerstvom financií SP predať v prípade záujmu svoj podiel za rovnakých podmienok ako predaj štátneho podielu


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 7. 2024

USD 1,089 0,000
CZK 25,231 0,030
GBP 0,842 0,001
HUF 389,730 1,170
CAD 1,497 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS