ČLÁNOK
Konkurz na Nový Calex možno vyhlásia do konca týždňa
8. augusta 2001

Predstavitelia Nového Calexu (NC) už odovzdali sudcovi podklady na vyhlásenie konkurzu. Ten by mali následne vyhlásiť možno už koncom tohto týždňa. Až po tomto kroku bude možné začať rokovania s potenciálnymi partnermi o prenájme, ktorí by zabezpečili rozbehnutie výroby. Pre agentúru SITA to uviedol predseda základnej organizácie odborového zväzu NC Albín Kramár.

Podľa Kramára zatiaľ odborári od štrajkov upustili a nechajú vedenie určitý čas rokovať. Štrajkový výbor sa má stretnúť 13. augusta, keď sa rozhodne o ďalších krokoch. Ako uviedol, s predbežným správcom NC Matejom Vidom majú plánované stretnutie na 24. augusta. Očakávajú, že v tom čase už bude konkurz vyhlásený a Vidu potvrdia ako riadneho správcu. Odborári budú naňho naliehať, aby sa výroba riešila formou prenájmu a následne podľa objednávok rozbehla čo najskôr.

Riadením NC bol podľa Kramára poverený jeho doterajší ekonomický riaditeľ Peter Rybár. Bývalý generálny riaditeľ Jozef Bittarovský sa funkcie sám vzdal listom z 22. júla. Jeho odvolanie už dlhšie presadzovali odborári.

Pôvodne mal byť konkurz na NC vyhlásený už koncom júla. Jeho cieľom je nájsť strategického investora, ktorý by zabezpečil výrobu. O investícii do Calexu uvažuje dánska spoločnosť Danfoss. Jej vstup by sa týkal výrobne kompresorov, patriacej „starému“ Calexu, v ktorej v súčasnosti pracujú zamestnanci Nového Calexu. Odvolanie Bittarovského z funkcie generálneho riaditeľa už dlhšiu dobu presadzovali odborári.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 7. 2024

USD 1,085 0,001
CZK 25,425 0,063
GBP 0,840 0,001
HUF 393,280 2,850
CAD 1,495 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS