ČLÁNOK
Koaličná rada by to ministrovi spočítala!
22. mája 2002

Manažér súkromného podniku dostane „padáka“ keď sa vloží do funkcie vlastníka, hoci mu nepatrí ani stolička v kancelárii. Manažér štátneho podniku sa báť nemusí. Ministrovi sa síce zákulisné hry nemusia páčiť, na odvolanie ani len nepomyslí.

Minulý týždeň vyšlo najavo, že Slovenské eklektrárne podali ponuku na kúpu 49-percentných podielov v dvoch rozvodných energetických podnikoch. Spolu s talianskou firmou E-Noi sa zúčastnili súťaže na predaj minoritného podielu v a.s. Východoslovenská energetika (VSE) a v distribučnej spoločnosti Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE). Slovenské elektrárne mali zároveň vystupovať v tendroch ako finančný garant transakcie. Konzorcium nakoniec neuspelo ani v jednom z tendrov. Účasť v tendri neschválilo ministerstvo hospodárstva, ktoré vykonáva v akcionárske práva..

Agentúra SITA informovala, že minister Ľubomír Harach nebude vyvodzovať personálne dôsledky v Slovenských elektrárňach za ich účasť v tendri na privatizáciu rozvodných energetických podnikov. Ako pre agentúru povedal hovorca ministra Peter Chalmovský, minister nie je spokojný s tým, že sa elektrárne zúčastnili tendrov bez toho, aby takýto krok schválili orgány spoločnosti. Nepovažuje to však za dôvod na personálne zmeny.

Podľa stanoviska ministra mali Slovenské elektrárne orgánom spoločnosti predložiť materiály obsahujúce detailnú analýzu finančných podmienok transakcie ako aj serióznosti partnera, s ktorým sa uchádzali o rozvodné podniky v konzorciu. Minister zdôrazňuje, že predstavenstvo spoločnosti je povinné konať tak, aby čo najefektívnejším spôsobom spravovalo a zveľaďovalo majetok podniku a zabezpečilo jeho prosperitu do budúcnosti.

Ktovie, či ide len o zhovievavosť, nekompetentnosť alebo strach. Koaličná rada by to ministrovi spočítala!


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 11. 2020

USD 1,190 0,004
CZK 26,311 0,029
GBP 0,889 0,005
HUF 360,210 0,710
CAD 1,553 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS