ČLÁNOK
K rastu a expanzii vo svete pomôžu slovenskému startupu Simplicity investície za vyše 10 miliónov dolárov
7. júla 2022

Slovenský startup Simplicity minulý rok získal viac ako 10 miliónov dolárov od inštitucionálnych investorov na podporu svojho rastu a expanziu do zahraničia. V súčasnosti technologickú aplikáciu využíva v Spojených štátoch amerických viac ako tridsať miest, vrátane okresu San Mateo v Kalifornii, ktorého súčasťou je takmer polovica miest v Silicon Valley. Spoločnosť o tom vo štvrtok informovala s tým, že posilňuje svoj tím s cieľom čo najrýchlejšieho rozšírenia vo svete.

Veľké mestá po celom svete prejavujú stále väčší záujem o využívanie startupu Simplicity a vedúcu úlohu pri rozvoji týchto partnerstiev vo firme prevezme Miguel Gamino Jr. Predtým pôsobil ako výkonný viceprezident a vedúci oddelenia Global Cities v spoločnosti Mastercard, má vyše 20-ročné skúseností s prácou s mestami a miestnymi samosprávami.

„Oslovujeme aj ďalšie osobnosti s bohatými skúsenosťami a vytvárame silný tím, pretože na nás čakajú veľké výzvy,“ uviedol spoluzakladateľ Simplicity Tech Inc. Andrej Krúpa. „Neviem si predstaviť lepší čas na zrýchlenie zavádzania aplikácie Simplicity, ktorá pomáha zlepšovať dôveru a transparentnosť medzi obyvateľmi miest a ich miestnou samosprávou,“ povedal Gamino Jr. Možnosť rozšíriť tento vplyv v mestách v USA a na celom svete je podľa neho „neuveriteľnou príležitosťou“.

„Vyvinuli sme a stále zdokonaľujeme unikátne riešenie, ktoré ovplyvňuje každodenný život obyvateľov v meste,“ poznamenal druhý zo spoluzakladateľov Simplicity Juraj Gago. Očakáva, že so skúsenosťami novej posily tímu v tomto odvetví budú schopní pomôcť mestu akejkoľvek veľkosti využiť aplikáciu naplno.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 8. 2022

USD 1,018 0,001
CZK 24,611 0,045
GBP 0,844 0,002
HUF 405,130 0,850
CAD 1,312 0,000

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS