ČLÁNOK
K poslednej verzii standstill agreementu má výhrady aj V. Repčák
6. septembra 1999

Návrh je totiž vypracovaný na základe anglického práva, takže existuje problém konfliktu s naším právom. V. Repčák však predpokladá, že tieto veci sa doriešia.

„Na stabilizačnej dohode sa stále ešte pracuje. Dva týždne sme nedostali od bánk žiadny novší návrh,“ skonštatoval predseda predstavenstva VSŽ, a.s., Košice V. Repčák. Návrh bánk však očakáva až po mimoriadnom valnom zhromaždení (MVZ) VSŽ, ktoré sa bude konať v septembri. Predseda predstavenstva VSŽ sa však nechcel vyjadriť k jeho priebehu. Podľa jeho slov treba počkať na návrhy skupiny akcionárov týkajúce sa zmeny stanov, pričom nevylúčil, že by mohli byť prijateľné aj pre ostatných akcionárov. Aktuálnu situáciu vo VSŽ považuje za dobrú, keďže spoločnosť zaznamenala ďalší rekordný mesiac v objeme výroby a peňažné toky sú stabilizované. „Potrebujeme už len dotiahnuť ekonomiku na úroveň spred 4-5 rokov,“ myslí si V. Repčák.

Piatkového stretnutia s R. Schusterom sa spolu s V. Repčákom zúčastnili bývalí členovia predstavenstva Ladislav Drabik, Ján Valenčík a Sergej Zápotocký, ktorí z funkcie členov predstavenstva odstúpili v prvej polovici augusta. Podľa V. Repčáka chcel byť prezident informovaný o aktuálnom stave vo VSŽ pred blížiacim sa valným zhromaždením, pričom by mal podnik navštíviť 20. septembra. R. Schuster sa tento týždeň stretol aj s prezidentom VSŽ Gabrielom Eichlerom a s predsedom predstavenstva spoločnosti Hutník Jaroslavom Gruberom.

MVZ VSŽ Košice sa uskutoční na podnet vyše 10-percentného akcionára VSŽ – spoločnosti Hutník 22. septembra. J. Gruber viackrát vyjadril nespokojnosť s pripravovanou stabilizačnou dohodou a poukázal na jej nevýhodnosť pre VSŽ i slovenskú ekonomiku. Ako vo štvrtok vyhlásil, na MVZ očakáva podporu väčšiny akcionárov. Septembrové MVZ by podľa jeho slov malo sfunkčniť orgány VSŽ a priniesť personálne zmeny v predstavenstve, dozornej rade i manažmente. Podľa návrhu Hutníka by na programe MVZ mali byť dva samostatné body, ktorými sú návrh na zmenu v orgánoch spoločnosti a návrh na zmenu stanov spoločnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 5. 2024

USD 1,085 0,002
CZK 24,738 0,010
GBP 0,852 0,000
HUF 387,080 0,970
CAD 1,483 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS