ČLÁNOK




Jusko možno predčasne odstúpi z funkcie guvernéra NBS
1. októbra 2004

Národná banka Slovenska (NBS) by mala mať nového guvernéra už od začiatku budúceho roka. Ako v stredu pre agentúru Reuters uviedol súčasný šéf centrálnej banky Marián Jusko, bude musieť možno kvôli pôvodne prehliadnutej zákonnej podmienke odstúpiť z funkcie šéfa banky už ku koncu roka. Vo všeobecnosti očakávalo, že Jusko skončí v tejto funkcii v polovici budúceho roka.

„Moje obdobie vo funkcii končí 31. decembra. Zákon limituje obdobie pre jednotlivcov na zotrvanie v pozícii v Bankovej rade (BR) na 12 rokov,“ uviedol Jusko po rokovaní vlády. Jusko sa stal členom rady centrálnej banky v januári 1993. Za guvernéra NBS ho menovali v júli 1999 a odborná verejnosť si myslela, že opustí radu po tom, čo budúci rok vyprší jeho šesťročné funkčné obdobie.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

16. 6. 2026

USD 1,159 0,001
CZK 24,148 0,002
GBP 0,865 0,000
HUF 349,530 0,950
CAD 1,625 0,002

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS