ČLÁNOK




J&T spojí brokerské aktivity s privátnym bankovníctvom
7. augusta 2003

Brokerská spoločnosť J&T Securities sa na začiatku roka 2004 spojí so sesterskou J&T Bankou. Na banku tak prejdú všetky aktivity obchodovania s cennými papiermi v rámci skupiny J&T. „Fúzia by mala priniesť kapitálové posilnenie brokerských aktivít a zároveň prispieť k zníženiu nákladov a celkovému zefektívneniu procesov,“ povedal v stredu marketingový riaditeľ J&T Petr Málek.

J&T Banka sa bude po fúzii podľa Málka ďalej sústreďovať na privátne bankovníctvo. Okrem transakcií na českom a slovenskom kapitálovom trhu, bude aktívna aj na amerických a západoeurópskych akciových trhoch a dlhových trhoch po celom svete. „Neplánujeme poskytovať služby drobným a malým klientom,“ uviedol Málek.

J&T Securities je registrovaným obchodníkom s cennými papiermi. Aktívne obchoduje na burzách a spravuje klientske prostriedky v rámci asset manažmentu. J&T Banka získala licenciu obchodníka s cennými papiermi tento rok v apríli. Finančná skupina vznikla v roku 1994 na Slovensku a od roku 1996 pôsobí aj v ČR. Do J&T Finance Group patrí J&T Banka, J&T Asset Management, InvestAGe, J&T Securities a J&T Global CZ. V minulom roku dosiahla konsolidovaný zisk 111 mil. CZK.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 2. 2026

USD 1,184 0,008
CZK 24,305 0,020
GBP 0,866 0,000
HUF 381,200 0,500
CAD 1,616 0,004

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS