ČLÁNOK
J&T AM zlúči svoje fondy do Prosperity
9. júla 2003

Zlúčiť desať otvorených podielových fondov do fondu zmiešaného typu J&T Prosperita sa rozhodla spoločnosť J&T Asset Management (AM). V prvej vlne, ktorá začne 9. augusta, J&T spojí šesť fondov, v druhej vlne, ktorú musí ešte schváliť česká Komise pro cenné papíry (KCP), štyri. Vznikol taktiež nový fond Opportunity, ktorý bude denominovaný v českých aj v slovenských korunách a je určený predovšetkým pre klientelu J&T Banky. V utorok o tom informoval predseda predstavenstva spoločnosti Miroslav Zábojník.

„Našou filozofiou je z Prosperity vytvoriť fond, ktorý bude menej konzervatívny ako fondy peňažného trhu, ale viac, ako všetky ostatné,“ povedal Zábojník. Prosperita nemá byť podľa neho príliš retailovým fondom, jej úlohou nebude ani prilákať výrazné množstvo nových klientov. „V súčasnosti máme 115 tis. klientov a toto číslo by sa nemalo v budúcnosti výraznejšie meniť,“ dodal s tým, že objem spravovaných prostriedkov sa naopak zvyšovať bude. Poplatok z tohto fondu bude stanovený percentuálnou sadzbou z objemu majetku. Podľa zákona môže dosiahnuť maximálne 2 % objemu spravovaného majetku.

Fond zmiešaného typu Opportunity sa oproti Prosperite bude líšiť agresívnejšou stratégiou a poplatkovou politikou. Za obhospodarovanie majetku zaplatí klient investičnej spoločnosti 20 % zo zisku, čo je taktiež maximálna sadzba, ktorú zákon dovoľuje. Minimálny limit pre nákup podielových listov predstavuje 50 tis. CZK alebo SKK.

J&T Asset Managementu stále zostávajú tri investičné fondy, ktoré sa kvôli žalobám minoritného akcionára dosiaľ nepodarilo otvoriť. Kým pri Investičnom fonde energetiky existuje ešte značná nádej, že sa ho podarí otvoriť do konca tohto roka, pri Profit Fonde a investičnom fonde Newton je táto možnosť malá. KCP u všetkých troch fondoch predĺžila termín, do ktorého sa musí otvoriť, na koniec tohto roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS