ČLÁNOK
J. Rezeš je ochotný dohodnúť sa so všetkými akcionármi
16. septembra 1999

Prezident R. Schuster to uviedol po utorkovom stretnutí s exprezidentom VSŽ Júliusom Rezešom na detašovanom pracovisku Kancelárie prezidenta v Košiciach.

Podľa vyjadrenia R. Schustera dnešné navrhnuté stanovisko zástupcov VSŽ predloží ministerke privatizácie Márii Machovej, ktorá je v súčasnosti poverená koordináciou činností súvisiacich s budúcnosťou košických VSŽ. „Fabrika musí napredovať, musia sa splácať pôžičky a nesmie sa prepúšťať. To je alfa a omega činnosti,“ zdôraznil prezident.

J. Rezeš veľa očakáva od mimoriadneho valného zhromaždenia akcionárov VSŽ (22. septembra), kde si podľa jeho slov budú obhajovať svoje akcionárske práva vyplývajúce z platnej slovenskej legislatívy. Rezeš pre novinárov pripustil záujem dohodnúť sa so všetkými akcionármi, zahraničnými i domácimi, ktorí reprezentujú štátne záujmy. Podľa jeho slov je na to najvyšší čas, pretože momentálny vývoj v tomto hutníckom kombináte nie je dobrý.

Dnešné stretnutie J. Rezeša s R. Schusterom sa uskutočnilo na základe osobného požiadania exprezidenta VSŽ. Vo štvrtok sa R. Schuster stretne so zástupcami U.S. Steel a 20. septembra oficiálne navštívi hutnícky kombinát v Košiciach.

Začiatkom septembra sa prezident SR stretol so šéfom spoločnosti Hutník (10-percentný akcionár VSŽ) Jaroslavom Gruberom. Hutník podal nedávno návrh na zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia VSŽ, na ktorom chce presadiť zmeny vo vedení spoločnosti. Tomuto stretnutiu predchádzalo rokovanie so súčasným prezidentom VSŽ Gabrielom Eichlerom. Stretnutia s R. Schusterom sa potom 3. augusta zúčastnili aj predseda predstavenstva VSŽ Vladimír Repčák a bývalí členovia predstavenstva Ladislav Drabik, Ján Valenčík a Sergej Zápotocký, ktorí z funkcie odstúpili v prvej polovici augusta.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 7. 2022

USD 1,043 0,004
CZK 24,753 0,014
GBP 0,866 0,008
HUF 401,110 4,070
CAD 1,349 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS