ČLÁNOK
J. Gruber potvrdil účasť na rokovaní v Španielsku
17. augusta 1999

„Kroky, ktoré podnikám, majú jediný cieľ – prosperitu podniku. Práve kvôli nej som cestoval do Španielska, kde som absolvoval nejaké rokovania. Ich obsah však teraz zverejňovať nebudem. Nakoniec, nerobí sa to nikde vo svete,“ uviedol pre Košický Večer.

Zároveň však pre košický večerník povedal, že s expremiérom Vladimírom Mečiarom, ktorý sa mal údajne týchto rokovaní tiež zúčastniť, do Španielska neletel. „Svoj vzťah k A. Rezešovi nemienim medializovať, nehanbím sa však za to, že sme priatelia. Je to moja súkromná záležitosť a s dianím vo VSŽ to nemá nič spoločné,“ dodal.

Denník Pravda v utorok zverejnil informáciu, podľa ktorej sa J. Gruber zúčastnil spolu s bývalým prezidentom VSŽ Jánom Smerekom a expremiérom Vladimírom Mečiarom tajných rozhovorov o opätovnom získaní kontroly nad VSŽ. Pravda s odvolaním sa na dôveryhodný zdroj uviedla, že prítomní zrejme diskutovali o súčasnej situácii vo VSŽ a o možných majetkovoprávnych zmenách v košickej spoločnosti.

V poslednom týždni boli zverejnené informácie o odstúpení troch členov predstavenstva VSŽ, pričom však vedenie spoločnosti odmietlo komentovať príčiny tohto kroku. V piatok potom niektorí členovia dozornej rady, vrátane J. Grubera, zverejnili stanovisko, podľa ktorého je pripravovaná stabilizačná dohoda (standstill agreement) pre VSŽ nevýhodná. Ministerka financií Brigita Schmögnerová, ktorá jej podpis presadzuje, v pondelok opätovne potvrdila, že táto dohoda by spolu s ďalšími medziveriteľskými dohodami mala byť podpísaná v „najbližších dňoch“. Podpis týchto dohôd je podmienkou pre ďalší postup pri predaji časti železiarní zahraničnému investorovi.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

4. 7. 2022

USD 1,046 0,003
CZK 24,745 0,008
GBP 0,860 0,007
HUF 401,520 0,410
CAD 1,344 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS