ČLÁNOK
IRB pozastavila tender na dodávateľa systému e-bankovníctva
5. júna 2001

Investičná a rozvojová banka a.s. (IRB) pozastavila tender na výber dodávateľa systému elektronického bankovníctva. Dôvodom tohto rozhodnutia boli neobvyklé postupy a časový nesúlad vo výberovom procese, ako aj očakávaný vstup strategického investora. Informovali o tom predstavitelia banky.

Predstavenstvo banky podľa vyhlásenia síce schválilo návrh poradenskej firmy a výberovej komisie, neodsúhlasilo však návrh obchodnej zmluvy a požiadalo zapracovať do jeho textu pripomienky odborných útvarov. Banka teda zatiaľ nepodpísala žiadnu zmluvu na dodávku systému elektronického bankovníctva. Predstavitelia banky zároveň pripustili, že pri časti vkladových produktov zavedených do predaja v minulom roku banka nesprávne stanovila niektoré parametre, tie však už odstránila.

Nezvládnutie priebehu tendra na výber dodávateľa systému elektronického bankovníctva a s tým súvisiaci klientelizmus a korupcia boli dôvodom personálnych zmien v banke v posledných dňoch. Dozorná rada banky odvolala z funkcie členov predstavenstva Adama Celušáka, Pavla Vladoviča a Jaroslava Belása. Poslední dvaja sú údajne prostredníctvom SDĽ prepojení na firmu Legato, ktorá sa mala stať víťazom tendra. Obaja všetky dôvody svojho odvolania odmietli. Banka sa od ich vyhlásení dištancuje a upozornila, že nie sú názorom banky. IRB ich hodnotí ako skresľujúce s podtónom obhajovať vlastné záujmy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 9. 2020

USD 1,174 0,005
CZK 27,007 0,027
GBP 0,917 0,001
HUF 362,050 1,030
CAD 1,563 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS