ČLÁNOK
IPB-AII sa dištancuje od tzv. moravskej skupiny
2. augusta 1999

Konsorcium IPB-AII, a.s., dôrazne popiera akékoľvek spojenie s moravskou skupinou, prezentované v médiách ministrom hospodárstva Ľudovítom Černákom. České Konsorcium IPB-AII, a. s., je súčasťou finančnej skupiny IPB GROUP. Uvádza sa to vo vyhlásení Investiční a poštovní banky, a.s., ktoré agentúre SITA poskytla Miroslava Michalíková zo spoločnosti PRime time, s.r.o.
Konsorcium IPB-AII tak reagovalo na vyhlásenie ministra hospodárstva, podľa ktorého tzv. moravská skupina (Vlastimil Valenta, Radek Vrazel, Karel Longaver a Eduard Jánošík) vystupovala na Slovensku na rokovaniach o Nafte Gbely v mene Cinergy Corp., pričom však nemala mandát zastupovať túto americkú spoločnosť ani jej dcéru Cinergy Global Resources. Černák sa pritom odvolával na list prezidenta Cinergy Corp. Jamesa Rogersa z 21. júla.
Ako sa v liste uvádza, hoci Valenta oboznámil Cinergy s investičnou príležitosťou v Nafte, nemal kompetencie vystupovať alebo konať v jej mene, ani v mene Cinergy Global Resources. Cinergy rovnako nemala žiadne obchodné kontakty ani s ďalšími menovanými osobami. Začiatkom apríla dostalo ministerstvo fax na hlavičkovom papieri Cinergy Global Resources, v ktorom K. Longaver oznamuje, že na rokovaní 11. apríla na Ministerstve hospodárstva (MH) SR budú Cinergy zastupovať spomenuté štyri osoby.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS