ČLÁNOK
Investovanie na juhu SR má podporiť Investičný kataster
27. júna 2003

Stredoeurópska nadácia vypracovala Investičný kataster krajov a miest južného Slovenska. Ako uviedol podpredseda správnej rady nadácie Oszkár Világi, ide o odbornú publikáciu, ktorá obsahuje základné informácie pre potenciálnych investorov o 22 mestách južného Slovenska a tiež ponúka potenciálne projekty. Informácie sa týkajú ekonomickej situácie, ľudských zdrojov, dopravnej infraštruktúry a investičných možností v mestách.

Ministerstvo životného prostredia podľa štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Lászlóa Pomothyho vymedzilo 66 lokalít na Slovensku, ktoré odporúča z hľadiska životného prostredia na možné investovanie. Ako ďalej Pomothy uviedol, rezort hospodárstva podporuje a uprednostňuje investovanie v 8 vybraných lokalitách na Slovensku. „To však neznamená, že lokality, ktoré nie sú medzi nami vybranými regiónmi, nemôžu byť podporené,“ zdôraznil Pomothy.

Štátny tajomník rezortu hospodárstva porovnal aj vytváranie priemyselných parkov na Slovensku a v Maďarsku. „Maďarsko má síce v tejto oblasti väčšie úspechy, ale má aj negatívne skúsenosti,“ povedal Pomothy. Podľa neho nie je správne, aby štát podporil výstavbu veľkého počtu priemyselných parkov, ktoré nakoniec investori dostatočne nevyužijú. „Náklady štátu na výstavbu priemyselného parku sú veľmi vysoké, preto treba budovať parky tam, kde je vysoká nezamestnanosť, podmienky a aj záujem investorov,“ dodal Pomothy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS