ČLÁNOK
Investičné životné poistenie očakáva rozvoj
27. novembra 2000

Investičné životné poistenie, ktoré predstavuje kombináciu životného poistenia a investovania do cenných papierov prostredníctvom fondov, by mali do dvoch rokov poskytovať takmer všetky poisťovne na Slovensku. Novinárom to povedal člen predstavenstva R+V Poisťovne, a.s. Klaus Schäfer.

Ako dodal, záujem slovenských investorov o umiestnenie voľných zdrojov na európskych trhoch stále stúpa. R+V Poisťovňa preto v týchto dňoch uvádza na trh produkt investičného životného poistenia s kapitálovým výnosom. Časť poistného, ktorá je určená na sporenie, bude zhodnocovaná prostredníctvom správcovskej spoločnosti Tatra Asset Management. Klient si pritom môže zvoliť stratégiu investovania do dlhopisov, do akcií alebo do oboch druhov cenných papierov. S rôznymi investičnými stratégiami sa totiž spája rozdielne riziko a výnos. Predaj produktu bude poisťovňa zabezpečovať okrem vlastnej siete aj v spolupráci so spoločnosťou OVB Allfinanz Slovensko. Takýto produkt v súčasnosti ponúka Nationale-Nederlanden a prostredníctvom maklérov aj Česká poisťovňa Slovensko. V blízkej budúcnosti by ho mala zaviesť taktiež poisťovňa Kooperatíva.

Poistný kmeň poisťovne R+V predstavoval v novembri tohto roku 120,714 mil. Sk. Poisťovňa v tomto období evidovala takmer 30 tis. zmlúv. Počet klientov predstavoval 30 703. Poisťovňa zamestnáva 91 pracovníkov vo vnútornej službe a 176 pracovníkov v obchodnej službe. Od polovice tohto roka spolupracuje pri distribúcii neživotného poistenia so Všeobecnou úverovou bankou.

R+V Poisťovňa je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou nemeckej poisťovne Raiffeisen und Volksbank Versicherung so sídlom vo Wiesbadene. Materská spoločnosť je zastúpená v 11 európskych krajinách a zamestnáva viac ako 12 tis. pracovníkov. Je najväčším poisťovateľom bánk v Nemecku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS