ČLÁNOK
Internet bez telefónnych impulzov už aj v Štúrove
16. októbra 2003

Už aj v Štúrove Slovanet vybudoval prístupový bod mikrovlnnej siete flexiNET. Táto technológia prístupu do internetu je rýchla a cenovo výhodná. Predtým mohli obyvatelia a firmy zo Štúrova využívať len vytáčané telefonické pripojenie, ktorého cena je závislá od času stráveného na internete a drahých telefónnych impulzov. Bezdrôtová sieť pracuje na inom princípe, pri ktorom náklady neovplyvňuje čas strávený na internete. Vysoké telefónne účty, ktorým sa pri využívaní internetu obyvatelia Štúrova mohli len ťažko vyhnúť, sa príchodom mikrovlnnej technológie stávajú minulosťou.

„Slovanet zatiaľ ako jediný celoslovenský poskytovateľ internetu postavil prístupový bod bezdrôtového internetu aj v Štúrove. Uspokojili sme záujem tunajších obyvateľov i firiem mať rýchle a cenovo výhodné pripojenie flexiLINE. Štúrovčania už môžu využívať mikrovlnnú technológiu, pri ktorej neplatia žiadne poplatky za telefónne impulzy Slovenským telekomunikáciám,“ hovorí Mikuláš Zahorecz, riaditeľ nitrianskej pobočky Slovanetu. „Zákazník platí buď za prenesený objem dát, alebo za garantovanú rýchlosť pripojenia, bez ohľadu na to, koľko času strávi na internete. Na telefónnom účte ušetrí nemalé prostriedky. Ihneď po sprístupnení technológie sme vybavili prvých záujemcov.“

Spoločnosť Slovanet je najväčším poskytovateľom bedrôtového pripojenia do internetu na Slovensku. V súčasnosti má prístupové body na poskytovanie internetu prostredníctvom mikrovlnnej technológie v 36 mestách Slovenska. Jeden z posledných bol vybudovaný v Štúrove a Slovanet plánuje svoju sieť flexiNET rozšíriť aj do ďalších miest. Pripojenie v Štúrove predáva firma SignalSoft s r.o. sídliaca na Hlavnej ulici priamo oproti veľkému mestskému parkovisku.

Slovanet je jedným z najväčších poskytovateľov integrovaných komunikačných služieb pre firemný segment na Slovensku. Spoločnosť je najväčším poskytovateľom internetu v Slovenskej republike, poskytuje virtuálne privátne siete, hlasové služby a prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti ViaSec bezpečnostné riešenia menším a stredným podnikom, ako aj veľkým slovenským organizáciám. V súčasnosti je Slovanet medzinárodným holdingom, medzi členov ktorého patrí okrem spoločnosti Slovanet, jeho dcérskej spoločnosti ViaSec aj česká spoločnosť SkyNet. Podiel Slovanetu na trhu podnikových infokomunikačných služieb Slovenska je viac ako 20 %.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 9. 2020

USD 1,167 0,004
CZK 27,133 0,026
GBP 0,905 0,008
HUF 364,120 0,960
CAD 1,562 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS