ČLÁNOK
Intel a Lego spájajú svoje sily
29. mája 2002

Intel, najväčší svetový výrobca mikroprocesorov a spoločnosť LEGO, jeden z najväčších svetových výrobcov hračiek, oznámili spoločný zámer spolupracovať na zdokonalovaní počítačových zážitkov spotrebiteľov. Spoločnosti budú optimalizovať interaktívne softvérové tituly LEGO pre procesor Intel Pentium 4 a budú tiež spolupracovať na spoločných marketingových kampaniach a propagáciách produktov. Okrem toho bude Intel sponzorovať Games Academy v novom zábavnom parku LEGOLAND v nemeckom meste Günzburg.

„Značka a produkty LEGO sú všeobecne uznávané a hodnotené ako vtipné, kreatívne a zábavné. Inovačné produkty spoločnosti Intel, napríklad procesor Pentium 4, sú vytvorené tak, aby obohacovali a rozširovali zážitky spotrebiteľov s počítačmi. Cieľom našej spolupráce je priniesť ľudom všetkých vekových kategórií zábavné a inšpirujúce zážitky s počítačmi,“ uviedla Maria Marced, Vice Prezident a General Manager Intel EMEA.

Tom Stone, Global Vice Prezident spoločnosti LEGO Interactive, povedal: „Nesmierne nás teší, že vstupujeme do partnerstva s touto špičkovou technologickou značkou. Know-how a skúsenosti spoločnosti Intel prospejú ako našim vývojárom, tak zákazníkom, pretože prispejú k maximalizácii ich zážitkov v počítačových hrách. Toto partnerstvo je dôležitým medzníkom v našom úsilí vytvoriť zo spoločnosti LEGO Company dôveryhodnú značku pre šesť až dvanásť ročné deti.“

Spoločnosť LEGO vytvára špičkový softvér pre mladých hráčov hier. Optimalizácia softvérových titulov pre procesor Pentium 4 skvalitní herné zážitky, prinesie realistickejšiu grafiku, pestrejšie scény, umelú inteligenciu zabudovanú do hier a rýchlejší, pohotovejší priebeh hier.

Intel bude sponzorovať Games Academy v novom parku LEGOLAND v Nemecku

Súčasťou parku LEGOLAND v Günzburgu bude herná akadémia tvorená 64 počítačmi s procesormi Pentium 4, ktoré dodá Intel ako nový oficiálny partner. Návštevníci všetkých vekových kategórií tu budú mať príležitosť hrať najaktuálnejšie softvérové tituly LEGO a budú si môcť vyskúšať hry na špičkovej technológii Intel. Mladí hráči hier sa budú môcť ponoriť do virtuálnych svetov LEGO, alebo si stavať, navrhovať a programovať ozajstné roboty na najmodernejších osobných počítačoch.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS