ČLÁNOK
ING Bank predstavila svoj nový finančný portál
1. februára 2001

Spoločnosť ING Bank v spolupráci so spoločnosťou Globtel predstavila finančný portál, ktorý umožní neobmedzený prístup ku kvalitným informáciám z oblasti financií a ekonómie potrebných v obchodnom styku, pri strategickom rozhodovaní manažérov, ako aj pri plánovaní osobných financií. Portál je prístupný prostredníctvom internetu ako aj prostredníctvom mobilného telefónu s podporou protokolu WAP.

Ako na tlačovej besede informoval generálny riaditeľ pobočky ING Bank na Slovensku Jan Hillered, tento dvojjazyčný slovensko-anglický portál poskytne užívateľom aktuálne informácie o slovenskom, stredoeurópskom i medzinárodnom trhu, aktuálne pohyby úrokových sadzieb, výmenné kurzy a burzové indexy navyše pravidelne aktualizované. Podľa predstaviteľov ING je táto služba určená predovšetkým pre slovenskú podnikateľskú verejnosť, medzinárodné spoločnosti zaujímajúce sa o Slovensko, zahraničných investorov, finančných analytikov, novinárov ale aj širšiu verejnosť.

V súvislosti s plánovaným vstupom ING Bank na Slovensko do segmentu retailového bankovníctva plánuje spoločnosť rozšíriť ponuku analýz na finančnom portáli aj o jednoduchšie analýzy určené pre retailových klientov písané v slovenskom jazyku. J. Hillered nespresnil konkrétny čas spustenia retailového bankovníctva, uviedol, že dôležitejšie ako rýchly vstup banky do nového segmentu je kvalita servisu.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Globtel Pavla Lančariča je spoločný projekt finančného WAP-portálu príkladom spojenia špičkovej technológie s naplnením informačného obsahu portálu. Spoločnosť Globtel spustila službu WAP pred tromi mesiacmi a v súčasnosti eviduje takmer 20 tis. reálnych užívateľov. Portál GlobtelNetu, ktorý Globtel sprístupnil na internete v októbri minulého roku, patrí podľa predstaviteľov Globtelu medzi najnavštevovanejšie.

ING Bank je súčasťou holandskej finančnej skupiny ING Group, ktorá je aktívna v oblasti bankovníctva, poisťovníctva a správy aktív v 60 krajinách sveta s viac ako 82 tis. zamestnancami. Na Slovensku je skupina zastúpená okrem pobočky ING Bank tiež poisťovňou ING Nationale-Nederlanden. ING Bank pôsobí na Slovensku od roku 1991.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

6. 12. 2023

USD 1,078 0,004
CZK 24,335 0,034
GBP 0,856 0,001
HUF 380,570 1,270
CAD 1,462 0,008

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS