ČLÁNOK
IBM zostavila integrátorský tím pre ministerstvo obrany USA
24. mája 2002

Spoločnosť IBM oznámila vytvorenie hviezdnej zostavy integrátorov informačných technológií. Tím sa bude uchádzať o projekt Ministerstva obrany USA na vybudovanie najväčšieho integrovaného platobného a personálneho systému v histórii americkej štátnej správy. Skupina IBM Delta Blue sa snaží získať projekt ľudských zdrojov zadaný Ministerstvom obrany USA, s názvom Obranný integrovaný vojenský systém ľudských zdrojov. Projekt je súčasťou plánov Ministerstva obrany USA na zníženie nákladov a zvýšenie efektívnosti správy a zameriava sa na zlepšenie vojenskej pripravenosti a zvýšenie kvality života ľudí v službe.

Členmi tímu Delta Blue pod vedením IBM sú Cap Gemini Ernst & Young, Ciber, TRW, CACI Dynamic Systems, American Management Systems a MPRI. Skupina plánuje integrovať komerčne dostupný softvér PeopleSoft do najväčšej realizácie systému ľudksých zdrojov v histórii.

„Integrátori v tíme, ktorý sme zostavili, sú špičkové spoločnosti s rozsiahlymi skúsenosťami s nasadzovaním veľkých riešení na rôznych systémoch,“ konštatuje Tom Burlin, viceprezident oddelenia verejného sektora divízie IBM Global Services. „Vlastné skúsenosti IBM s nasadzovaním aplikácií PeopleSoft sú podobne rozsiahle. Zostavením pracovnej skupiny s takým širokým záberom skúseností a odborných znalostí sme vyslali ministerstvu o našej schopnosti dodať taký ambiciózny a významný projekt jasnú správu.“

Projekt zadáva Velenie vesmírnych a námorných bojových systémov SPAWAR (Space and Naval Warfare Systems Command) a bude slúžiť pre 3,1 milióna osôb v službe. Po dokončení napraví systém mnoho chýb súčasného personálneho a mzdového systému, na ktoré upozornil aj kongres USA.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2024

USD 1,072 0,000
CZK 24,767 0,068
GBP 0,845 0,000
HUF 395,130 1,120
CAD 1,473 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS