ČLÁNOK
IBM uzatvorila s American Express rekordný kontrakt
4. marca 2002

Spoločnosti American Express Company (AE) a IBM oznámili uzavretie dohody o partnerstve na dodávku technologických služieb, ktoré zvýšia výkon a účinnosť globálnej technologickej infraštruktúry AE. Kontrakt v hodnote viac ako 4 mld. USD, bol uzatvorený na sedemročné obdobie a ide o najväčšiu zmluvu na dodávku informačných technológií pre finančný sektor v histórii. Americký technologický gigant IBM začne na základe kontraktu od 1. marca tohto roku poskytovať spoločnosti AE prístup k svojim výpočtovým zdrojom na báze odberu podľa dopytu. Agentúru SITA o tom informovala Carmen Záziková, manažérka pre komunikáciu IBM Slovakia.

Zmluva by mala počas svojho trvania spoločnosti AE ušetriť stovky miliónov dolárov na investíciách do informačných technológií. Súčasťou spolupráce bude aj presun približne 2000 tisíc technologických zamestnancov AE na porovnateľné pozície v IBM. „Znalosti a skúsenosti technologických zamestnancov, ktorí prejdú do IBM sú tiež cenným vkladom do nášho partnerstva s American Express,“ hodnotí viceprezident IBM a riaditeľ skupiny IBM Global Services Doug Elix.

Kontrakt, ktorý uzatvorila skupina IBM Global Services, bol pre spoločnosť v tomto roku už druhým na poskytovanie IT služieb s celkovým objemom vyšším ako 1 mld. USD. V januári totiž IBM ohlásila dohodu o poskytovaní spravovaných služieb CRM pre Nextel v hodnote 1,2 mld. USD. V súčasnosti má IBM uzatvorené zmluvy na poskytovanie služieb v objeme 102 mld. USD.

Spoločnosť American Express ponúka produkty a služby vo viac ako 200 krajinách a má jedno z najväčších IT oddelení na svete, ktoré spracováva približne miliardy transakcií denne. Založená bola v roku 1850 a je významnou svetovou firmou v oblasti platobných a kreditných kariet, cestovných šekov, finančného a cestovného plánovania, podnikových služieb, poistenia a medzinárodného bankovníctva.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS