ČLÁNOK
i2s bude ovplyvnená aj prvým rozhodnutím Rady vlády pre informatiku
24. októbra 2003

Už po druhý krát sa, v dňoch 30. a 31. októbra 2003, stretnú vrcholní predstavitelia slovenskej IT komunity na konferencii i2s – Informatizácia slovenskej spoločnosti, ktorá sa tento rok uskutoční v hoteli PATRIA na Štrbskom Plese. „Netajím sklamanie nad prvým rozhodnutím novokreovanej Rady vlády pre informatiku, ktoré ponechalo pripravenú stratégiu informatizácie a akčný plán v polohe pracovného a nezáväzného dokumentu. Toto rozhodnutie určite ovplyvní aj diskusiu na i2s.“ – uviedol riaditeľ Divízie marketing spoločnosti Datalan, a.s. – Miloš Ronec.

Dôsledkom neexistencie stratégie a akčného plánu je aj skutočnosť, že informatizácia je dnes iba príveskom na MDPaT SR, výkonne ju zastrešuje odbor so 6 pracovníkmi a v rozpočtovej kapitole MDPaT SR, ktoré je za informatizáciu kompetenčne zodpovedné, nie sú na ňu vyčlenené žiadne finančné prostriedky.

V súčasnom období sú v NR SR vládne návrhy niekoľkých zákonov, ktorých prijatie NR SR bude mať podstatný vplyv aj na proces budovania informačnej spoločnosti na Slovensku. Ide najmä o tieto vládne návrhy zákonov: zákon o štátnom rozpočte na rok 2004 (parlamentná tlač 426), zákon o elektronických komunikáciách (parlamentná tlač 394), zákon o elektronickom obchode (parlamentná tlač 381) a autorský zákon (parlamentná tlač 397). Aj výsledná podoba uvedených zákonov a ich dopad na informatizáciu slovenskej spoločnosti budú určite predmetom diskusie tohtoročnej konferencie i2s.

„Datalan už 13 rokov úspešne pôsobí na slovenskom IT trhu a uvedomuje si svoju zodpovednosť aj za vytváranie priestoru a precizovanie názorov na pestrú škálu problémov, ktoré budovanie informačnej spoločnosti so sebou prináša. i2s je ideálnym miestom pre diskusiu o problematike budovania informačnej spoločnosti. Problematickým je už dlhodobo iba osvojovanie si myšlienok informatizácie exekutívou a najmä ich uvádzanie do praxe – na tomto poli musí ešte celá slovenská infokomunikačná obec robiť viac osvety“ – dodáva Miloš Ronec.

O konferencii i2s 2003:

Záštitu nad konferenciou prijali predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda a minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Pavol Prokopovič

Účastníkmi konferencie budú zodpovední zástupcovia orgánov štátnej správy, manažéri infokomunikačných spoločností a nezávislí odborníci.

So svojimi príspevkami na konferencii i2s 2003 vystúpia okrem iných aj Branislav Opaterný – poslanec NR SR, prof. Pavol Horváth – IT osobnosť roka 2003, Milan Ištván – výkonný riaditeľ PPP, Viktor Nižňanský – splnomocnenec vlády pre decentralizáciu verejnej správy (Úrad vlády SR), Lucia Mušková – generálna riaditeľka IT fóra ITAPA a ďalšie významné osobnosti slovenskej infokomunikačnej scény.

Konferencia sa uskutoční pod odbornou garanciou IT asociácie Slovenska (ITAS) a za odbornej spolupráce združenia Partnerstvá pre prosperitu (PPP).

Podrobné informácie o konferencii i2s 2003 (aj o jej predchádzajúcom ročníku) nájdete na www.i2s.sk.

O spoločnosti Datalan, a.s.

Datalan, držiteľ ocenenia IT firma roka 2003, je popredným slovenským dodávateľom a prevádzkovateľom IT riešení v oblasti základnej a systémovej infraštruktúry a Business Process riešení, poskytuje konzultácie v oblasti informačných technológií, integráciu infokomunikačných systémov a outsourcing.

Datalan bol založený v roku 1990 ako spoločnosť s ručením obmedzeným a v roku 2001 sa transformoval na akciovú spoločnosť. Jeho základné imanie je 9 miliónov Sk.

Spoločnosť, spolu s pobočkami v Banskej Bystrici, Košiciach a Žiline, zamestnáva viac ako 100 pracovníkov.

Datalan je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality podľa európskej normy ISO 9001.

Klientmi Datalanu sú spoločnosti z oblasti telekomunikácií, priemyslu, finančné inštitúcie a organizácie štátneho a verejného sektora.

Spoločnosť Datalan, a.s., venuje množstvo úsilia a prostriedkov na rozvoj informatizácie našej spoločnosti a podpore verejnoprospešných aktivít, najmä v oblasti vzdelávania a mládeže.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS