ČLÁNOK
Hutník podporuje vstup strategického investora do VSŽ
10. marca 2000

Od prvej polovice minulého roka apelovali predstavitelia spoločnosti Hutník na premiéra, aby urýchlil vstup spoločnosti U.S. Steel do VSŽ, a.s., Košice. Hutník neskôr zmenil svoj názor na túto firmu, ktorá, ako sa ukázalo, chce získať VSŽ takmer zadarmo. Pre agentúru SITA to povedal na margo posledného stretnutia prezidenta VSŽ Gabriela Eichlera s premiérom Mikulášom Dzurindom predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Hutník a odborársky predák Jaroslav Gruber.

„Ukázalo sa, že vedenie VSŽ na čele s ich prezidentom G. Eichlerom má tendenčnú snahu zlikvidovať VSŽ, a potom ich predať vopred vytipovanému strategickému partnerovi, ktorým je U.S. Steel,“ povedal J. Gruber. Podľa J. Grubera bola skutočným dôvodom problémov VSŽ v minulosti hutnícka kríza a kríza v slovenskej ekonomike. Dôkazom je podľa neho aj prevádzkový zisk VSŽ a sústavný rast cien a tým aj tržieb VSŽ. Tie sú podľa neho výsledkom oživenia v hutníckom odvetví.

„Hutník si uvedomuje nevyhnutnosť vstupu strategického investora, ale mal by sa ním stať ten, ktorý poskytne najlepšie podmienky. Rokovania s ostatnými záujemcami by sa nemali konať medzi G. Eichlerom a ich zástupcami za zavretými dverami, ale všetko by sa malo realizovať transparentne prostredníctvom Deutsche Bank, ktorú sme si na tento účel najali,“ konštatoval ďalej J. Gruber. J. Gruber sa nebráni ani vstupu spoločnosti U.S. Steel, pokiaľ poskytne najlepšie podmienky a perspektívu rastu VSŽ.

Hutník a.s. je zamestnaneckou spoločnosťou, ktorá vlastní 10 % akcií VSŽ. Predseda jeho predstavenstva J. Gruber je zároveň odborárskym predákov na pôde VSŽ.

Po utorkovom rokovaní s G. Eichlerov M. Dzurinda oznámil, že do piatka tohto týždňa pozve na rokovanie prezidenta americkej oceliarskej spoločnosti U. S. Steel. Podľa jeho slov by mal výsledok tohto rokovania definitívne rozhodnúť o tom, či sa U. S. Steel stane strategickým investorom do VSŽ.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS