ČLÁNOK
Hospodársky výbor nesúhlasil s tromi vládnymi návrhmi zákonov
5. septembra 2013

Parlamentný výbor pre hospodárstvo v utorok nesúhlasil s viacerými návrhmi vládnych zákonov. Vo výbore ma síce väčšinu vládny Smer-SD, ale na rokovaní jedinej vládnej strane chýbal poslanec Andrej Kolesík. Ako povedal pre agentúru SITA člen výboru a podpredseda SDKÚ-DS Jozef Mikuš, výbor neodobril vládny návrh zákona o eGovernmente, rovnako neprešiel ani vládny návrh Exekučného poriadku a ani návrh zákona o akreditácii orgánov pri posudzovaní zhody. Na výbore neprešla ani správa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) za rok 2012.

Podľa Mikuša najdôležitejším neschváleným bodom bola správa ÚRSO, ku ktorej prebiehala búrlivá diskusia. „Správa obsahuje len málo informácií, ktoré mala po formálnej stránke splniť. Zároveň neobsahuje žiadnu filozofiu regulácie v odvetví, ktoré je dnes veľmi dôležité,“ povedal Mikuš.

Smer-SD má vo výbore sedem členov a opozícia šesť. „Smer by si mal urobiť poriadok vo vlastných radoch a mal by zabezpečiť dostatok poslancov na jednom z najdôležitejších parlamentných výborov, ak chce, aby mu návrhy zákonov prechádzali,“ povedal Mikuš s tým, že na rokovanie výboru prišli všetci poslanci opozície a správa ÚRSO nenašla podporu ani u jedného z nich.

Vládny návrh zákona o eGovernmente upravuje spôsob výkonu verejnej moci v elektronickej podobe. Novela Exekučného poriadku má výrazne zvýšiť nároky na výkon exekútorského povolania.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS