ČLÁNOK
Heger si dá preveriť všetky dokumenty, ktoré za posledný týždeň podpísal Lengvarský
4. marca 2023

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorého v piatok prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila dočasným vedením rezortu zdravotníctva, si dá preveriť všetky dokumenty podpísané za posledný týždeň bývalým dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Heger to uviedol na brífingu po tom, ako prišiel na ministerstvo zdravotníctva. „Včera bol zverejnený zoznam úspešných žiadateľov o investície na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc, udialo sa tak v posledných hodinách odchodu ministra, čo považujem za vysoko neštandardné,“ povedal. Ide podľa neho o investície v sume 212 miliónov eur.

„Táto informácia išla rovno z kancelárie ministra a obišla tak štandardné procesy, komunikačné oddelenie. Práve preto som si vyžiadal zoznam všetkých dokumentov, ktoré minister podpísal v posledných dňoch. Dám ich preveriť a následne budem informovať verejnosť,“ povedal Heger. Chce si byť istý, že všetko sa uskutočnilo transparentne. „Ak nie, tak, samozrejme, budeme musieť vyvodiť dôsledky,“ dodal Heger.

Ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok informovalo o tom, že finančné prostriedky z plánu obnovy určené na financovanie veľkých investičných projektov získa osem nemocníc na Slovensku. Nemocnice v Poprade a Leviciach dostanú po 42 miliónov eur, nemocnica s poliklinikou v Spišskej Novej vsi takmer 40 miliónov eur a nemocnica vo Zvolene takmer 26 miliónov eur. Nasleduje fakultná nemocnica v Skalici, ktorá získa takmer 23 miliónov eur a nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorá má dostať cez 15 miliónov eur. Najmenšie sumy obdržia nemocnica s poliklinikou v Bardejove, a to takmer 10 miliónov eur a kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci 7 miliónov eur.

Medzi ôsmimi neúspešnými žiadateľmi sa nachádza nemocnica v Pezinku, fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici, nemocnica v Humennom, nemocnica s poliklinikou v Michalovciach, Svet zdravia so sídlom v Bratislave, rehabilitačná nemocnica v Hlohovci a dolnooravská nemocnica s poliklinikou v Dolnom Kubíne.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS