ČLÁNOK
Glenealy International chce prevádzkovat letisko v Bratislave
20. februára 2003

Snahu spolupracovat pri prevádzkovaní letiska Bratislava vyjadrili v stredu na rokovaní s predstavitelmi Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii SR zástupcovia medzinárodnej spolocnosti Glenealy International. Agentúru SITA o tom informovala riaditelka odboru komunikácie rezortu dopravy Mária Miková. Po ponuke viedenského letiska na spoluprácu ide podla nej o druhý významný projekt pre letisko Bratislava. Ministerstvo dopravy eviduje aj ponuku na spoluprácu od argentínskej spolocnosti s medzinárodným pôsobením Aeropuertos Argentína 2000.

Na stredajšom rokovaní so spolocnostou Glenealy International sa zúcastnil štátny tajomník ministerstva dopravy Ján Kotula, generálny riaditel sekcie civilného letectva rezortu dopravy Branislav Kvasnica a obchodný radca velvyslanectva Spojených štátov amerických Stanford Owens. Stretnutie bolo podla Mikovej pokracovaním minulorocných rozhovorov, ktoré inicioval kongresman USA John Mica.

Príspevková organizácia Slovenská správa letísk by sa mala podla návrhu Porady ekonomických ministrov transformovat na šest obchodných spolocností. V prvej etape sa budú na obchodné spolocnosti transformovat letiská v Bratislave a Košiciach, pricom proces by sa mal ukoncit do konca roka 2003. Letiská v Poprade, Sliaci, Pieštanoch a v Žiline by mali transformáciou prejst do konca roku 2004. V nových obchodných firmách bude mat zo zaciatku 100-percentnú úcast štát. Neskôr sa minoritný podiel v jednotlivých spolocnostiach prevedie na príslušné vyššie územné celky a obce. Majoritný podiel v spolocnostiach by mali získat strategickí investori.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

4. 3. 2021

USD 1,203 0,001
CZK 26,208 0,070
GBP 0,863 0,001
HUF 364,530 0,780
CAD 1,521 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS