ČLÁNOK
G. Palacka podpísal zmluvu o poradenstve pri privatizácii ST
14. júna 1999

Zmluva okrem iného zaväzuje DB k poradenstvu na zabezpečenie maximalizácie hodnoty ST a k stratégii predaja v súlade so zámermi MDPT. Agentúru SITA o tom informoval hovorca MDPT SR Pavol Prikryl.

Pri podpise zmluvy minister Palacka vyslovil presvedčenie, že úspešná transakcia „zvýši kvalitu služieb ST a prispeje k ich ďalšiemu rozvoju“. Podľa Michaela Fotiera, generálneho riaditeľa DB pre strednú a východnú Európu, banka už teraz registruje záujem potenciálnych strategických partnerov o vstup do ST, čo potvrdzuje pozitívnu zmenu vo vnímaní Slovenska v zahraničí.

Konzorcium, ktoré zahŕňa okrem DB spoločnosti Slávia Capital a Wood & Comp. ako finančných poradcov. a White & Case ako právneho poradcu, vyhrala výberové konanie na finančné a právne poradenstvo pre privatizáciu ST.

Samotné výberové konanie na privatizéra ST by malo byť podľa dostupných informácií vyhlásené 1. júla tohto roka. Výška príjmov pre štát z privatizácie ST bude podľa ministra dopravy závisieť od dátumu uskutočnenia transakcie, ako aj od výšky podielu, ktorý získa zahraničný investor. Zahraničný partner by mal do ST vstúpiť formou navýšenia základného imania. Minimálne by mal nadobudnúť 34-percentný balík akcií, štát si však v každom prípade ponechá aspoň 51 %. Vláda by mala určiť víťaza tendra do konca novembra, s kapitálovým vstupom zahraničného partnera sa počíta v januári 2000.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 10. 2021

USD 1,160 0,000
CZK 25,403 0,016
GBP 0,844 0,003
HUF 359,710 0,710
CAD 1,434 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS