ČLÁNOK
Fond predĺžil termín predkladania ponúk do súťaže o SLK Piešťany
7. januára 2002

Fond národného majetku SR (FNM) v piatok prostredníctvom inzerátu oznámil posunutie termínu, do ktorého môžu záujemcovia o 67-percentný balík akcií Slovenských liečebných kúpeľov (SLK) Piešťany predložiť ponuky do verejnej obchodnej súťaže. Fond zmenil pôvodný termín 10. januára a posunul ho o dva týždne na 24. januára.

K posunutiu termínu došlo na základe odporúčania privatizačného poradcu, ktorým je firma Benefit Finance, s.r.o. „Poradca o túto zmenu požiadal na základe rokovaní so záujemcami o kúpu akcií kúpeľov,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová. FNM zároveň posunul aj termín, v ktorom bude informovať účastníkov súťaže o jej výsledku na 14. marca. Opakovanú obchodnú verejnú súťaž na predaj 67-percentného balíka akcií SLK Piešťany fond vyhlásil začiatkom októbra minulého roka. Na vykonanie hĺbkového auditu v kúpeľoch sa prihlásilo sedem spoločností.

FNM podľa schváleného materiálu v opakovanej súťaži na predaj akcií SLK Piešťany sprísnil podmienky skrátením termínu na vyplatenie kúpnej ceny, právom vypísať užšiu súťaž a upravené sú aj podmienky vinkulácie prostriedkov. Prezídium fondu doplnilo aj podmienku zachovania predmetu podnikania kúpeľov a zachovania mena a značky firmy po predaji akcií. V prvom kole dostal fond tri ponuky na kúpu podielu v SLK Piešťany. Podmienky súťaže splnili dvaja záujemcovia. Dôvodom zrušenia tendra boli finančne nevýhodné ponuky záujemcov, ktorí splnili podmienky súťaže.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 11. 2020

USD 1,190 0,004
CZK 26,311 0,029
GBP 0,889 0,005
HUF 360,210 0,710
CAD 1,553 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS