ČLÁNOK
Fond odmieta pochybnosti o výbere RM-S na vyplácanie dlhopisov
16. októbra 2000

RM-Systém Slovakia (RM-S) bol vybraný ako organizátor výplaty dlhopisov Fondu národného majetku (FNM) na základe toho, že jeho ponuka bola vyhodnotená výberovou komisiou ako najvýhodnejšia z pohľadu komfortu pre občana ako aj z cenového hľadiska. Vo svojom vyhlásení to uviedla hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová v reakcii na informácie vo viacerých médiách spochybňujúce výber.

„Zároveň FNM SR zdôrazňuje, že orgány fondu na základe odporúčania výberovej komisie vybrali túto spoločnosť, avšak v súčasnosti pokračujú rokovania o obsahu samotnej zmluvy medzi FNM SR a RM-S Slovakia. Pri jej tvorbe bude naďalej pre FNM najdôležitejšou podmienkou komfort pre občana a nákladovosť,“ uviedla Lesajová.

FNM tiež dementovalo špekulácie v médiách o úlohe RM-S pri údajnom ovládnutí trhu cez zneužitie informácií získaných vďaka pozícii organizátora vyplácania dlhopisov, keďže po 1. januári budúceho roka už nebude možné s dlhopismi FNM obchodovať. „Rovnako FNM nesúhlasí so zverejnenými informáciami, že výplata dlhopisu bude závislá na tom, či má občan uhradené všetky záväzky voči Stredisku cenných papierov (SCP),“ konštatovala Lesajová. Podľa FNM táto otázka nesúvisí s výplatou dlhopisu a je dvojstranným vzťahom medzi SCP a majiteľmi účtov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS