ČLÁNOK
FNM vyhlásil tender na Banku Slovakia za neúspešný
20. februára 2001

Výkonný výbor Fondu národného majetku SR (FNM) na základe odporúčania medzirezortnej komisie pre privatizáciu Banky Slovakia vyhlásil tender za neúspešný. FNM vypracuje počas budúceho mesiaca koncepciu ďalšieho spôsobu naloženia so svojim majetkom. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa FNM Tatiana Lesajová, fond nevylučuje ani koordináciu predaja svojich akcií v banke s ďalšími akcionármi.

Medzirezortná komisia pre privatizáciu Banky Slovakia v piatok minulý týždeň odporučila ukončiť tender na privatizáciu majetkového podielu FNM v tomto bankovom dome. Vypísanie nového tendra bude záležať od auditu v Banke Slovakia, ktorý by sa mal ukončiť do marca. Jeho výsledky fond zapracuje do novej ponuky a v apríli vypíše nový tender.

Jediným záujemcom o Banku Slovakia v neúspešnom tendri bolo konzorcium Českej poisťovne a slovenskej spoločnosti Hanco. Hlavným problémom, ktorý zabránil podpisu zmluvy, bola podľa Otakara Sotáka zo spoločnosti Hanco štruktúra obchodu. Konzorcium totiž malo záujem len o odkúpenie aktív a pasív banky. Konzorcium malo podľa Sotáka navyše záujem o celý 100-percentný balík akcií a nie len o 60,07 %, ktoré ponúkal FNM. Rokovania sa podľa neho skomplikovali aj predajom Slovenskej sporiteľne, ktorá vlastní ďalších takmer 7 % akcií. Podľa prezidenta FNM Jozefa Kojdu tender stroskotal na rôznych právnych výkladoch návrhu a nie na cene ponúkanej konzorciom.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 8. 2021

USD 1,189 0,000
CZK 25,476 0,025
GBP 0,856 0,004
HUF 356,010 1,190
CAD 1,482 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS