ČLÁNOK




FNM podpísal prvú zmluvu o prevode vodárenských akcií
17. apríla 2003

Fond národného majetku SR (FNM) tento týžden podpísal prvú zmluvu o bezodplatnom prevode akcií transformovaných vodárenských spolocností. Ide o bezodplatný prevod 5 026 138 akcií Bratislavskej vodárenskej, a.s. na mesto Bratislava, co predstavuje 59,29 % akcií firmy. Pokyn na prevod akcií fond zadá Stredisku cenných papierov v stredu. „FNM v súcasnosti pripravuje na podpis prevody akcií Bratislavskej vodárenskej aj na dalšie obce a mestá a postupne sa pripravuje aj na prevody akcií dalších vodárenských spolocností,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyna fondu Tatjana Lesajová.

Akcie Bratislavskej vodárenskej, by malo získat celkom 142 miest a obcí. V súvislosti s jej transformáciou vznikla 24. októbra minulého roku aj Prevádzková vodárenská spolocnost, a.s., Bratislava (PVSB), ktorej vznik odsúhlasili poslanci bratislavského mestského zastupitelstva. Hlavnou náplnou cinnosti PVSB by malo byt prevádzkovanie verejných vodovodov a verejných kanalizácií I. až III. kategórie. Firma by na základe dlhodobej prevádzkovej zmluvy mala spolupracovat s Bratislavskou vodárenskou.

Akcionármi PVSB sa okrem Bratislavy stanú aj obce, ktoré za nominálnu hodnotu odkúpia od hlavného mesta úcastiny prevádzkovej firmy, a to v rovnakých podieloch, aký budú mat na majetku Bratislavskej vodárenskej. Vopred dohodnutý podiel v PVSB by mali neskôr akcionári predat vybranému strategickému investorovi.

Výberom strategického investora pre PSVB by sa malo opät zaoberat bratislavské mestské zastupitelstvo. Poradcom pri výbere strategického investora je spolocnost Dresdner Bank. Záujem o vstup do spolocnosti už prejavili svetoví lídri vodárenského biznisu Ondeo, Vivendi Water a dalšie vodárenské spolocnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS