ČLÁNOK
Fitch znížila ratingový výhľad Deutsche Telekom na negatívny
12. februára 2002

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings znížila ratingový výhľad nadradeného nezaisteného dlhu spoločnosti Deutsche Telekom (DT) zo stabilného na negatívny. Hodnotenie nadradených záväzkov nemeckej telekomunikačnej spoločnosti nesie i naďalej známku A- a krátkodobý rating zostáva na úrovni F2.

Ratingová agentúra očakáva, že DT bude i naďalej v strednodobom horizonte vykazovať solídnu úroveň zisku pred zarátaním daní, úrokov, odpisov a amortizácie (EBIDTA). Hlavným pilierom ziskovosti nemeckého koncernu by mala byť podľa očakávaní Fitch mobilná divízia T-Mobile, ktorej súčasťou je aj americký mobilný operátor Voicestream.

„Napriek tomu však existuje obava, či sa spoločnosti podarí získať dostatok hotovostných prostriedkov z predaja nestrategických aktív a z plánovaného uvedenia na trh (IPO) divízie T-Mobile,“ konštatuje agentúra Fitch s tým, že výraznejšie zníženie zadlženia DT je podmienené úspechom realizácie uvedených operácií.

Agentúra Fitch dôsledne monitoruje aktivity manažmentu nemeckej spoločnosti, nevynímajúc účasť na privatizácii Českého Telecomu, čo podľa agentúry naznačuje, že koncern DT zostáva otvorený pre ďalšie akvizície a rozširovanie svojich trhov a služieb. Fitch Ratings na druhej strane vyjadrila spokojnosť, že v plánoch DT nefigurujú žiadne podstatné akvizície, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť úroveň zadlženia nemeckého koncernu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS