ČLÁNOK
Firmy pri štrajku neočakávajú finančné straty
25. septembra 2003

Duslo, a.s., Šaľa v súvislosti s očakávaných piatkovým hodinovým štrajkom odborárov predpokladá len symbolické pripojenie sa zamestnancov spoločnosti ku štrajku. Ako pre agentúru SITA poznamenal ekonomický riaditeľ Rudolf Málnási, štrajk by podnik nemal postihnúť. „Mali by sme z toho vyjsť bez ujmy na zdraví,“ konštatoval Málnási. Duslo má nepretržitú prevádzku a v prípade odstavenia výroby by boli dôsledkom výrazné finančné straty.

Ako agentúre SITA povedal finančný riaditeľ Chemosvitu, a.s., Svit Vladimír Balog, aj v Chemosvite výroba beží celých 24 hodín. Výrobné linky sa zastavujú iba počas dovoleniek. „Veríme, že naši zamestnanci budú rozumní,“ uviedol Balog. Poukázal pritom na sociálny program pre zamestnancov, ktorý je podľa jeho názoru pre nich veľmi dobrý. ak by sa linky odstavili, podľa Baloga by nastal problém s plnením zákaziek firmy. Finančný riaditeľ očakáva symbolické pripojenie zamestnancov vo forme solidarity so štrajkujúcimi.

Papierenská spoločnosť Kappa, a.s., Štúrovo taktiež neočakáva žiadne finančné straty. „Podľa predbežných informácií očakávame, že nás sa pripravovaný štrajk nedotkne,“ pre agentúru SITA poznamenal hovorca podniku Robert Kiss. Výroba by sa nemala zastaviť a podpora štrajku bude iba solidárna.

Zisk pred zdanením spoločnosti Kappa Štúrovo dosiahol k ultimu polroka 201,9 mil. Sk. Duslo Šaľa dosiahlo za prvý polrok tohto roka zisk 80,6 mil. Sk a Chemosvit Svit hospodáril za päť mesiacov tohto roka so ziskom v objeme 90,72 mil. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 9. 2020

USD 1,174 0,005
CZK 27,007 0,027
GBP 0,917 0,001
HUF 362,050 1,030
CAD 1,563 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS