ČLÁNOK
Firmou roka 2013 sa stala novozámocká firma Cikautxo SK
12. novembra 2013

Firmou roka 2013 sa stala novozámocká firma Cikautxo SK. Slovenská dcéra španielskej skupiny, ktorá vyrába súčiastky z gumy pre automobily a tesnenia pre automatické práčky, si ocenenie ekonomického týždenníka Trend prevzala v utorok na slávnostnom večere v koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave.

  Druhé miesto v rebríčku získal výrobca výmenníkov tepla Swep Slovakia, keď si polepšil z vlaňajšej štvrtej priečky. Ten na Slovensku vyrába v priemyselnom parku v Kechneci od roku 2006. Tretie miesto obsadil producent bezpečnostného softvéru Eset.

Cenu pre najúspešnejšiu banku si po tretíkrát v histórii vyzdvihla Slovenská sporiteľňa. Na rozdiel od hlavných konkurentov totiž dokázala historicky najvyšší zisk z predvlaňajška takmer udržať, medziročne klesol len o päť percent. VÚB banka v tomto ročníku obhájila druhú pozíciu aj napriek tomu, že sa vlani jej zisk prepadol o 45 percent. Na treťom mieste sa umiestnila Prvá stavebná sporiteľňa.

Pozíciu najúspešnejšieho poisťovateľa získala prvýkrát ČSOB poisťovňa. Podobne ako po minulé roky jej totiž výrazne rástol trhový podiel. Vlaňajšia a predvlaňajšia jednotka MetLife Amslico sa posunula o jednu priečku na druhé miesto. V jej neprospech rozhodol slabší trhový rast. Tretie miesto obsadila Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Manažérom roka 2013 sa stal Ondrej Smolár, predseda predstavenstva IT spoločnosti Soitron. Najúspešnejšiu firmu, banku a poisťovňu určil hodnotiaci model porovnávajúci ich dosiahnuté hospodárske výsledky. Pri výbere Manažéra roka platili iné podmienky, vybrali ho hlasovaním čitatelia Trendu a osobnosti ekonomiky Slovenska.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS