ČLÁNOK
Finálne ponuky na privatizáciu SLSP začiatkom decembra
14. novembra 2000

Ministerka financií SR Brigita Schmögnerová potvrdila, že tri bankové inštitúcie, ktoré prejavili svoj predbežný záujem o privatizáciu Slovenskej sporiteľne, majú na predloženie finálnej ponuky na privatizáciu najväčšej slovenskej banky čas do začiatku decembra. Pôvodný termín, ktorým mal byť 15. november, nie je podľa jej slov momentálne aktuálny, plánovaný časový harmonogram privatizácie sporiteľne však zostane zachovaný. „Do konca tohto roka by sa malo rozhodnúť o víťazovi tendra, s podpisom finálnej privatizačnej zmluvy rátame v prvej januárovej dekáde,“ uviedla ministerka.

B. Schmögnerová vyjadrila s doterajším priebehom privatizačných procesov v troch slovenských bankách spokojnosť. Relatívne nízky počet záujemcov o ponúkané slovenské banky v porovnaní s očakávaniami odôvodnila značnou konkurenciou v regióne strednej a východnej Európy, keďže banky ponúkajú v súčasnosti na predaj viaceré krajiny v tejto oblasti. „Môžeme byť spokojní s počtom záujemcov o Slovenskú sporiteľňu, boli by sme však radšej, keby investori prejavili väčší záujem o Investičnú a rozvojovú banku,“ skonštatovala ministerka. Konečným termínom na prejavenie možného záujmu o IRB bol 31. október, do tohto dátumu sa prihlásili dvaja investori. Ich mená ministerka odmietla špecifikovať.

Tromi bankami, ktoré prejavili svoj záujem o Slovenskú sporiteľňu a momentálne v nej vykonávajú hĺbkový audit, sú rakúska Erste Bank a Bank Austria a talianska finančná skupina UniCredito Italiano.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 4. 2024

USD 1,069 0,001
CZK 25,242 0,014
GBP 0,859 0,001
HUF 393,350 0,280
CAD 1,463 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS