ČLÁNOK
Fico pripúšťa, že sa pokúsi získať akcie Enelu v SE
5. septembra 2014

 Premiér Robert Fico v piatok po vyfáraní z nováckych baní vyhlásil, že štát sa možno pokúsi získať akcie talianskej spoločnosti Enel v Slovenských elektrárňach (SE). Podľa neho by to mohlo ešte zintenzívniť spoluprácu medzi Hornonitrianskymi baňami a Elektrárňou Nováky. „V procese, keď bude talianska spoločnosť Enel odpredávať svoje akcie v Slovenských elektrárňach, by sme mohli zabojovať o to, aby došlo k väčšiemu prepojeniu baní a tejto elektrárne, čo by dalo obrovskú perspektívu jednej aj druhej strane. Bola by tu jednoducho symbióza toho, kto produkuje elektrinu a toho, kto dodáva uhlie. Sú všelijaké varianty a my ich skúmame veľmi intenzívne. Ak by sa do budúcnosti ukázalo, že to má význam, že je pre štát výhodné pokúsiť sa získať akcie talianskeho Enelu, tak sa o to určite pokúsime,“ povedal Fico.

Hornonitriansky región premiér upokojil, že zmena majiteľa 66 % v Slovenských elektrárňach neohrozí ani modernizáciu nováckej elektrárne, ani zamestnanosť v Hornonitrianskych baniach. „To nemá nič spoločné, pretože namiesto talianskej spoločnosti Enel nastúpi niekto iný. Nech to bude ktokoľvek, bude to seriózny partner, ktorý si musí plniť svoje povinnosti vo vzťahu k Novákom. Ľudia nemajú žiadny dôvod sa obávať,“ povedal Fico, ktorý sfáral do nováckej bane pri príležitosti regionálnych osláv Dňa baníkov.

Podľa predsedu vlády Horná Nitra nemá inú alternatívu ako baníctvo. „Veľmi nám záleží na ďalšom rozvoji baníctva tu na Hornej Nitre. Baníctvo má v tomto regióne perspektívu a netreba sa obávať rôznych názorov, že s baňou treba niečo urobiť alebo treba prestať ťažiť hnedé uhlie. Finančne podporujeme ťažbu hnedého uhlia a v tomto duchu budeme pokračovať aj ďalej, pretože Horná Nitra nemá alternatívu, má len alternatívu baníctva,“ povedal Fico.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS