ČLÁNOK
Fico opäť útočil na súkromné poisťovne, Penty sa nebojí
1. februára 2008

Fico opäť útočil na súkromné poisťovne, Penty sa nebojí


 


Súkromné poisťovne s opatrením nesúhlasia a už avizovali, že zvažujú podanie žalôb na arbitráž


 


Premiér Robert Fico opäť zaútočil na súkromné zdravotné poisťovne. Počas pravidelnej Hodiny otázok v parlamente obhajoval opatrenie, ktoré presadila jeho vláda, na základe ktorého sa poisťovniam obmedzilo použitie zisku. Súkromné poisťovne s opatrením nesúhlasia a už avizovali, že zvažujú podanie žalôb na arbitráž. Finančná skupina Penta, ktorá figuruje v poisťovni Dôvera, v polovici januára navrhla vláde mimosúdnu dohodu, v ktorej požaduje 15 mld. Sk ako odškodné. Fico to už vtedy označil za výpalníctvo. „Môžu nás žalovať koľko chcú, takýchto žalôb sa v žiadnom prípade nebudeme báť,“ uviedol vo štvrtok v pléne predseda vlády. Pred poslancami sa pýtal, či Penta bude chcieť zobrať niekoľkomiliardové odškodné z verejného zdravotného poistenia.


Vládne opatrenie určilo, že súkromné poisťovne smú na svoju činnosť využívať len 3,5 % zo správneho fondu. Zisk z verejného zdravotného poistenia musia vrátiť do systému zdravotníctva.


Na opatrenia v zdravotníctve sa pýtal premiéra jeho poslanec zo Smeru-SD Mikuláš Krajkovič. Fica žiadal zhodnotiť mix opatrení, ktoré prijala Dzurindova vláda v zdravotníctve.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS