ČLÁNOK
F. Mojžiš ohlásil návrat do Drukosu
1. apríla 2003

Zakladatel spolocnosti Drukos, František Mojžiš, v pondelok na stretnutí poškodených obcanov v Banskej Bystrici vyhlásil, že sa chce vrátit spät do firmy, ktorú v septembri 2002 predal. Ako zdôraznil, noví majitelia nezaplatili kúpnu cenu a neurobili zmeny v Obchodnom registri, a tak sa pôvodný majitel po nadchádzajúcom nadobudnutí právoplatnosti zrušenia konkurzu môže opät ujat právomocí. Vykonávat ich chce v spolupráci so Združením poškodených obcanov (ZPO), pricom do jedného týždna by chcel obnovit vyplácanie veritelov z polovice sumy, ktorá je v súcasnosti na úctoch.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o zrušení konkurzu má vstúpit do platnosti 1. apríla. F. Mojžiš sa pokúšal ešte na stretnutí spojit s clenmi dozornej rady, aby sa zišli a zvolili nové predstavenstvo, v ktorom budú aj zástupcovia veritelov. Cielom má byt oživenie firmy, aby mohla splácat záväzky. Mojžiš tvrdil, že do septembra – do kedy firmu vlastnil – sa jej ekonomika stabilizovala a záväzky sporadicky splácala, noví majitelia splácanie ale ukoncili úplne napriek tomu, že výplata veritelov bola kúpnou cenou. Na štart by použil druhú cast penazí z úctov.

Konkurzná správkyna vraj na úctoch zhromaždila 150 až 200 mil. Sk, celková hodnota majetku sa zistí až pri preberaní. Podla predsedu ZPO Štefana Jagercíka, úctovná hodnota presahuje 5 mld. Sk, co ale vraj nezodpovedá reálnej hodnote – znacnú položku napríklad tvorí know-how. Prípadom zmenky Slovenských telekomunikácií na 4 mld. Sk, ktorou disponuje ZPO, sa bude zaoberat súd, ZPO ale najskôr žiada znížit súdny poplatok 599 tis. Sk.

Dozorná rada spolocnosti Drukos, a.s., dnes na mimoriadnom zasadnutí v Banskej Bystrici jednomyselne odvolala doterajšie predstavenstvo a zvolila nové. Predstavenstvo je opät trojclenné, jeho predsedom je predseda Združenia poškodených obcanov (ZPO) Štefan Jagercík, podpredsedom Zdenek Zúbek a clenom Jozef Nemcek, obaja tiež clenovia ZPO. O výmene predstavenstva, ktorá je datovaná od 1. apríla, agentúru SITA informoval Š. Jagercík.

Ako Jagercík dalej informoval, už sa stretol aj s podpredsedom odvolaného predstavenstva Milanom Stykom. Rokovali o situácii po tom, ako do platnosti vstúpi rozhodnutie Najvyššieho súdu SR o zrušení konkurzu na Drukos, a.s. Hovorili vraj o príprave materiálov spojených s ukoncením pôsobenia správkyne konkurznej podstaty a o pohladávkach. V utorok chce nové predstavenstvo rokovat s manažérmi a pracovníkmi spolocnosti a dcérskych firiem o hospodárskej a obchodnej cinnosti, o personálnych a pracovnoprávnych otázkach.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 9. 2020

USD 1,180 0,007
CZK 26,747 0,021
GBP 0,915 0,001
HUF 361,160 2,620
CAD 1,557 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS