ČLÁNOK
Exprezident VSŽ J. Smerek riaditeľom Marshall Bus UK Ltd.
2. novembra 2001

Riaditeľom pre strategický rozvoj britskej spoločnosti Marshall Bus UK Limited bude od štvrtka bývalý prezident VSŽ, a.s., Košice Ján Smerek. Rozhodlo o tom predstavenstvo spoločnosti, ktorej vlastníkom je prostredníctvom dcérskej spoločnosti Horizont Investment & Consulting, s.r.o., akciová spoločnosť Horizont Slovakia, o.c.p.

Horizont Slovakia má 91-percentný majetkový podiel, zvyšok vlastnia zamestnanci a manažment podniku. Ako agentúru SITA informoval pracovník pre styk s verejnosťou spoločnosti Horizont Alfonz Šuran, úlohou nového riaditeľa bude upevniť pozíciu značky na britskom trhu, uplatniť vo firme globálnu obchodnú a výrobnú stratégiu a rozšíriť výrobu a obchod do ďalších krajín vrátane Slovenska.

Marshall Bus UK Ltd. vyrába autobusy značky Marshall v anglickom meste Cambridge. Vo fabrike s viac ako 40-ročnou tradíciou výroby a vlastným vývojovým a konštrukčným zázemím pracuje 120 ľudí. Ročná produkcia je okolo 200 autobusov. Ide o vozidlá pre mestskú a prímestskú dopravu vo Veľkej Británii.

Marshall Bus na nedávnej výstave Coach and Bus v anglickom Birminghame predstavil revolučný podvozok LLF (Long Low Floor), ktorého dĺžka a nízke umiestnenie podlahy v kombinácii s netradičným umiestnením motora a ďalších komponentov umožňuje zvýšiť kapacitu vozidla a skvalitniť podmienky prepravy cestujúcich. Tohtoročnou novinkou je aj nízkopodlažný školský autobus s bezpečnostným pásom na každom sedadle a 12-metrový autobus SLF (Super Low Floor), ktorý spĺňa podmienky antidiskriminačnej normy na ochranu hendikepovaných cestujúcich.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS