ČLÁNOK
Eximbanka sa reorganizuje podľa rakúskeho modelu
18. júna 1999

V rámci tejto pomoci dá rakúska banka Slovensku k dispozícii svoju odbornú konzultačnú skupinu, ktorá asistovala pri transformácii eximbánk viacerých európskych krajín. Projekt bude financovaný z prostriedkov OeKB. Agentúru SITA o tom informovala Andrea Kovačiková z odboru medzinárodných vzťahov Eximbanky.
Z dôvodu plánovaných štrukturálnych reforiem, vstupu SR do Európskej únie a nevyhovujúcej súčasnej štruktúry Eximbanky SR sú potrebné organizačné i legislatívne zmeny. Po preštudovaní rôznych inštitúcií na podporu vývozu si slovenská Eximbanka vybrala ako potenciálny model reorganizácie rakúsky systém, ktorý je plne konformný s pravidlami EÚ. OeKB prisľúbila po počiatočných rokovaniach technickú pomoc v prvej etape prebudovania Eximbanky SR.
Vo štvrtok sa v tejto súvislosti uskutočnilo pracovné stretnutie predsedu predstavenstva OeKB Rudolfa Scholtena, zástupcov European Financial Consulting s guvernérom Eximbanky SR Ľubomírom Šlahorom a viceguvernérmi. Predmetom rokovania boli podmienky vzájomnej spolupráce, ktoré sú obsiahnuté v rámcovej zmluve o technickej pomoci. Zástupcov Rakúska prijala aj ministerka financií Brigita Schmögnerová a minister hospodárstva Ľudovít Černák.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 6. 2022

USD 1,052 0,003
CZK 24,731 0,019
GBP 0,858 0,000
HUF 401,340 1,740
CAD 1,366 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS