ČLÁNOK
Európska komisia prešetruje marketingové aktivity firmy Intel
8. apríla 2001

Európska komisia prešetruje marketingové aktivity výrobcu počítačových procesorov Intel Corp. Dôvodom je jeho politika prideľovania vernostných rabatov, v súvislosti s ktorou komisia prešetruje, či Intel nevnútil výrobcom počítačov a maloobchodníkom špeciálne nákupné podmienky. Regulačný úrad oznámil, že skúma dve rôzne sťažnosti a zároveň požiadal o informácie viacerých veľkoobchodných zákazníkov spoločnosti Intel, ktorých však nemenovala.

Podľa vyhlásenia Protimonopolného úradu Európskej únie je vyšetrovanie v začiatočnom štádiu a komisia zatiaľ nenašla žiadne dôkazy toho, že Intel porušil zákony o ochrane hospodárskej súťaže platné v EÚ. Ešte pred týmto vyhlásením oznámil Intel, že bol EÚ vyšetrovaný počas niekoľkých mesiacov, a že spolupracuje pri poskytovaní informácií o svojich obchodných aktivitách. „Boli sme upozornení a dostali sme žiadosť o informácie od riaditeľa úradu zodpovedného za ochranu hospodárskej súťaže. Podľa našej zásady sme začali spolupracovať,“ povedal hovorca Intelu Chuck Mulloy.

Európska komisia odmietla úvahy o tom, že sa snaží obnoviť predchádzajúcu snahu o vyšetrovanie, ktorú v septembri ukončila americká Federálna obchodná komisia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 10. 2021

USD 1,162 0,003
CZK 25,519 0,014
GBP 0,845 0,002
HUF 361,590 0,950
CAD 1,435 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS