ČLÁNOK
E*Trade Japan bude obchodovať aj po uplynutí burzových hodín
26. júna 2001

Online broker E*Trade Japan KK sa stane treťou japonskou firmou, ktorá ponúkne individuálnym investorom možnosť obchodovať s cennými papiermi aj po uplynutí burzových hodín prostredníctvom virtuálnej platformy známej pod názvom Moon Trade.

Investori môžu na tejto platforme obchodovať s 305 titulmi v čase od 17:00 do 23:50 miestneho času. Súčasný objem obchodov na Moon Trade vo výške 120 mil. JPY je však stále zanedbateľný v porovnaní s obratom 900 mld. JPY na prestížnej prvej sekcii Tokyo Stock Exchange.

Spoločnosť E*Trade Japan je spoločným podnikom americkej brokerskej firmy E*Trade Group Inc a japonskej investičnej spoločnosti Softbank Finance Corp. E*Trade Japan sa pripojí k firmám DLJdirect SFG Securities Inc a Matsui Securities Co Ltd, ktoré uvedenú službu už ponúkajú. Iní online brokeri Orix Securities Co a Nikko Beans Inc, ktorí sa pôvodne taktiež chceli zúčastniť projektu Moon Trade, odložili spustenie svojej služby.

Platformu Moon Trade začala v januári prevádzkovať investičná banka Goldman Sachs Group Inc ako prvú večernú brokerskú službu v krajine, kde sa obchodovanie cez internet začalo rozvíjať po liberalizácii komisionárskych poplatkov v roku 1999.

Obchodovanie po uplynutí riadnych burzových hodín mohli v Japonsku využívať určitý čas inštitucionálni investori. Potenciálne perspektívnym biznisom sa však stalo poskytovanie brokerských služieb vo večerných hodinách až po nástupe internetových technológií a deregulácii komisionárskych poplatkov. Špecializovaný online broker Monex Inc spustil v januári alternatívnu brokerskú službu po uplynutí burzových hodín v snahe získať retailových investorov, ktorí chcú obchodovať aj po skončení riadneho obchodného dňa.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 9. 2020

USD 1,169 0,005
CZK 26,965 0,042
GBP 0,919 0,001
HUF 365,010 2,960
CAD 1,559 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS