ČLÁNOK
eTel plánuje investovať na Slovensku 5 mil. EUR
15. februára 2001

Spoločnosti eTel Group plánuje investovať v Slovenskej republike počas nadchádzajúcich 12 mesiacov vyše 5 mil. EUR. Ide to jedinú telekomunikačnú spoločnosť, ktorá sa zameriava výhradne na Českú republiku, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Ako povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti eTel Group Conor Daly, „základným kameňom stratégie spoločnosti eTel je stať sa stredoeurópskym lídrom v poskytovaní alternatívnych telekomunikačných služieb“. Slovensko vníma eTel Group ako strategický trh z dôvodu veľkého počtu nadnárodných spoločností a rýchleho napredovania Slovenska pri vstupe do Európskej únie. Uvádza sa to v tlačovej správe spoločnosti.

Spoločnosť eTel Slovensko, s.r.o. vznikla v roku 2000. Zameriava sa na firemnú klientelu a jej cieľom je etablovať sa v oblasti alternatívnych telekomunikačných služieb. eTel Slovensko poskytuje svoje služby od novembra 2000 a v súčasnosti má 70 zákazníkov z radov podnikov. Prostriedky, ktoré plánuje na Slovensku investovať, pochádzajú z balíka 50 mil. USD získaného z rizikových fondov. Na tejto investícii sa zúčastňujú spoločnosti Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, ďalej investičné fondy Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital. Výhradným konzultantom pri tejto transakcii je ING Barings.

Firma zamestnáva 15 ľudí a jej cieľom je etablovať sa ako prvá spoločnosť v oblasti alternatívnych telekomunikačných služieb na slovenskom trhu. Spolupracuje s technologickými spoločnosťami, ako napríklad Lucent Technologies, Worldcom UUNet a EDS. V súčasnosti ponúka kombinované hlasové, dátové a ISP služby pre firemných zákazníkov. Nové produkty plánuje prinášať postupne so zmenami legislatívy po deregulácii monopolu Slovenských telekomunikácií v roku 2002.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 10. 2021

USD 1,162 0,003
CZK 25,519 0,014
GBP 0,845 0,002
HUF 361,590 0,950
CAD 1,435 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS