ČLÁNOK
Ekonomický systém do ST dodá Andersen Consulting
9. novembra 1999

Na základe ponuky Andersen Consulting, bude pre ST implementovaný systém SAP R/3 v spolupráci so spoločnosťami SAP, Softip, IBM a SPT Telecom. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval hovorca ST Ľubomír Štancel.

ST vyhlásili tender na túto dodávku 16. septembra 1999. Systém by mal byť spustený k 1. januáru 2000. Dodávka Integrovaného Ekonomického Systému v sebe zahŕňa komplex poradenských služieb, štandardné programové vybavenie a konfiguráciu a parametrizáciu programového vybavenia v súlade s požiadavkami ST.

V termíne pre predloženie súťažných návrhov do 11. októbra predložilo ponuky deväť spoločností a z nich po preštudovaní predložených ponúk a vyhodnotení splnenia hodnotiacich kritérií Predstavenstvo ST 4. novembra rozhodlo o víťazovi súťaže.

Ako informoval denník Pravda, spoločnosť Andersen Consulting sa podieľala i na tvorbe podmienok tejto súťaže, čo potvrdil generálny tajomník ST Emil Hubinák. Podľa jeho slov sa telekomunikácie rozhodli zavádzať ešte pred vstupom strategického partnera, ktorý by mal byť vybratý v prvom štvrťroku budúceho roka. Podľa predstaviteľov ST by totiž absencia takéhoto systému mohla znížiť cenu spoločnosti až o 2 mld. Sk. ST pôvodne plánovali získať dodávateľa priamym zadaním, minister dopravy Jozef Macejko však písomne prikázal E. Hubinákovi vyhlásiť verejnú súťaž, čo zavedenie systému oddialilo o dva mesiace.

Pavol Prikryl, hovorca Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR, ktoré je jediným akcionárom ST, pre agentúru SITA povedal, že ministerstvo tender nepripravovalo, nevstupovalo a ani inak doň nezasahovalo. „MDPT vo vzťahu k ST vykonáva kontrolnú funkciu prostredníctvom dozornej rady a nechce preto zasahovať do záležitostí telekomunikácií. ST sú akciovou spoločnosťou, ktorá sama zodpovedá za svoje činy,“ uviedol. Tender podľa neho prebehol korektne, keby sa však po právnej stránke vyskytli nejaké pochybnosti, ministerstvo by na podnet dozornej rady ST celú vec preverilo.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 6. 2022

USD 1,039 0,013
CZK 24,739 0,000
GBP 0,858 0,006
HUF 397,040 2,760
CAD 1,343 0,009

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS