ČLÁNOK
Ekonomická situácia sa v júli stabilizovala
30. júla 2001

Ekonomická situácia sa v júli stabilizovala na vcelku priaznivej úrovni minulého mesiaca. Ako dobrú ju označila viac než tretina respondentov a ako zlú len tri percentá. Najoptimistickejšie sa v hodnotení ekonomickej situácie vyjadrili respondenti predaja potravín, nápojov, tabakových výrobkov a respondenti obchodných domov a obchodných reťazcov. Ako zlú označujú súčasnú ekonomickú situáciu respondenti maloobchodného predaja farmaceutického a zdravotníckeho tovaru. Vyplýva to z výsledkov konjunkturálneho prieskumu vo vnútornom obchode, ktorý zverejnil Štatistický úrad SR.

Po troch mesiacoch pozitívneho trendu hodnotenia ekonomickej situácie dochádza na nasledujúce tri mesiace k miernemu poklesu, a to o jeden percentuálny bod. Zhoršenie sa očakáva v predaji potravín, nápojov a tabaku v špecializovaných predajniach a v predaji farmaceutického a zdravotníckeho tovaru.

Stav zásob tovarov sa síce v porovnaní s minulým mesiacom zvýšil o tri percentuálne body, naďalej však 87 % respondentov hodnotí ich úroveň ako primeranú. V dôsledku priaznivého posudzovania ekonomickej situácie a pri optimálnom stave zásob indikátor dôvery v maloobchode už štvrtý mesiac rastie a oproti predchádzajúcemu hodnoteniu sa zvýšil o ďalší percentuálny bod.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS