ČLÁNOK
Eichler predsedom predstavenstva a prezidentom VSŽ
28. septembra 1999

Predstavenstva VSŽ, a.s., Košice zvolilo na pondelkovom zasadnutí za predsedu predstavenstva Gabriela Eichlera a za podpredsedu predstavenstva Vladimíra Repčáka. Predstavenstvo potvrdilo G. Eichlera vo funkcii prezidenta VSŽ, Ladislava Matusáka vo funkcii viceprezidenta pre výrobu, Antona Lukáča vo funkcii viceprezidenta pre technológiu, Vladimíra Repčáka vo funkcii viceprezidenta pre financie a Attilu Tótha vo funkcii viceprezidenta pre informačné služby. V súlade so zmluvami boli potvrdení vo funkciách výkonný viceprezident pre reštrukturalizáciu Howard McKee a výkonný viceprezident pre marketing a predaj James Lawrence. Platnosť ich zmlúv skončí 8. októbra tohto roka. Agentúru SITA o tom informoval hovorca VSŽ Jozef Marko.

Predstavenstvo VSŽ ďalej odvolalo z funkcie viceprezidenta pre ľudské zdroje Ladislava Drabika a z funkcie viceprezidenta pre reštrukturalizáciu Jána Valenčíka. Do funkcie viceprezidenta VSŽ pre ľudské zdroje zároveň menovalo Martina Pitoráka, ktorý doteraz pôsobil v spoločnom podniku VSŽ U.S. Steel v Košiciach.

„Na pondelkovom zasadnutí predstavenstva VSŽ došlo k zjednoteniu ďalšieho pôsobenia predstavenstva a výkonného vedenia spoločnosti uskutočnením niekoľkých personálnych zmien vo výkonnom manažmente,“ myslí si J. Marko. Cieľom je dosiahnutie jednotného a spoločného postupu predstavenstva a výkonného vedenia podniku pri napĺňaní Programu reštrukturalizácie a stratégie spoločnosti, ktorý prezentoval prezident VSŽ G. Eichler na mimoriadnom valnom zhromaždení (MVZ) akcionárov 22. septembra.

Akcionári v stredu na MVZ odsúhlasili nové zloženie predstavenstva i dozornej rady. Jej členom už nie je predseda predstavenstva spoločnosti Hutník Jaroslav Gruber. V predstavenstve budú okrem Vladimíra Repčáka, Gabriela Eichlera a Attilu Tótha pôsobiť aj Terence Charles Carter, Ladislav Matusák a Anton Lukáč. Dozornú radu tvoria Ján Turčan, David Simon, Anna Bubeníková, Albert Oberhofer, Ladislav Vaškovič, Martin Barto a volení zástupcovia zamestnancov Ján Peržeľ, Milan Ondáš a František Špička.

MVZ zmenilo aj stanovy VSŽ, podľa nových stanov je funkčné obdobie členov predstavenstva štyri roky. O znížení základného imania spoločnosti môže hlasovať valné zhromaždenie len vtedy, ak sú na ňom prítomní akcionári, ktorí majú akcie s menovitou hodnotou predstavujúcou viac ako 50 % základného imania spoločnosti. Podľa schválených zmien prezidenta spoločnosti volí a odvoláva predstavenstvo spoločnosti na návrh ktoréhokoľvek člena predstavenstva alebo dozornej rady na základe uznesenia dozornej rady.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 6. 2022

USD 1,052 0,003
CZK 24,731 0,019
GBP 0,858 0,000
HUF 401,340 1,740
CAD 1,366 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS