ČLÁNOK
EBRD pozorne sleduje privatizáciu Slovenských elektrární
14. augusta 2002

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBRD) nie je medzi spoločnosťami, ktoré by mali predložiť ponuku na kúpu menšinového balíka akcií v a.s. Slovenské elektrárne. Pre agentúru SITA to uviedol zástupca EBRD na Slovensku Alexander Auboeck. „Nepredkladáme ponuky na kúpu privatizovaných spoločností, neznamená to však, že sa o ne nazaujímame. V rámci našej lokálnej stratégie pozorne sledujeme tender, pričom samozrejme môžeme rokovať s individuálnymi uchádzačmi o SE. Radi by sme následne spolupracovali s víťazom tendra, keď sa prijme rozhodnutie,“ povedal Auboeck s tým, že v súčasnosti EBRD nie je členom žiadneho konzorcia.

Úvahy o možnej účasti EBRD v tendri na predaj minoritného podielu v SE sa objavili v súvislosti s informáciou, že o menšinový podiel v elektrárňach prejavili predbežný záujem aj dve svetové finančné inštitúcie.

Ako ďalej Auboeck skonštatoval, EBRD vedie v súčasnosti rokovania s novými spoluvlastníkmi Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), spoločnosťami Ruhrgas a Gaz de France o možnom odkúpení podielu v SPP. „Uskutočňujú sa rokovania, ich výsledok sa však nedá predvídať. Taktiež zatiaľ nedokážem odhadnúť ako dlho potrvajú,“ uviedol Auboeck. Percentuálny podiel, ktorý by EBRD v SPP mohla nadobudnúť nešpecifikoval.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS