ČLÁNOK
E.ON Energie považuje ZSE za významný akvizičný objekt
8. apríla 2002

Jedným z kandidátov na kúpu 49-percentného podielu v akciovej spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE) je aj nemecký energetický gigant E.ON Energie AG. „ZSE je pre E.ON Energie veľmi zaujímavým akvizičným cieľom, pretože zapadá do našej stratégie budovania pozícii na stredoeurópskom trhu,“ povedal na piatkovom stretnutí s novinármi člen predstavenstva E.ON Energie AG Walter Hohlefelder.

Nemecký koncern so sídlom v Mníchove má podľa jeho slov o podiel v ZSE „eminentný“ záujem a mieni predložiť ponuku k danému konečnému termínu, ktorý bol stanovený na 12. apríla. ZSE má podľa slov zástupcov E.ON výbornú pozíciu z hľadiska možnosti vstupu na celý slovenský trh a napojenia na ostatné dcérske a pridružené spoločnosti E.ON Energie Maďarsku a Poľsku. „Ide o solídny podnik s dobrou infraštruktúrou i manažmentom. Ak by bola na predaj majorita, uchádzali by sme sa o majoritu,“ povedal člen vedenia koncernu Konrad Kreuzer.

Spoločnosť E.ON, ktorú zastrešuje düsseldorfský konglomerát E.ON AG, chce ponúknuť ZSE podľa slov svojich predstaviteľov dlhodobé a stabilné partnerstvo. „Prínosom know-how a zabezpečením potrebných investícií pomôžeme slovenskej energetike v prípravách na otvorenie sa do európskeho trhu s elektrickou energiou a na liberalizáciu,“ uviedol Hohlefelder a dodal že cieľom koncernu po prípadnom vstupe do ZSE bude vytváranie efektívneho zásobovania elektrickou energiou, ktoré by zohľadňovalo potrebu chrániť životné prostredie a zároveň zaručilo spoľahlivé zásobovanie zákazníkov.

V prípade úspechu v privatizačnom tendri chce E.ON Energie ponechať spoločnosti ZSE jej lokálnu identitu ako aj samostatnosť v operatívnom rozhodovaní. „Počas tendra sme si všimli v ZSE mnoho pozitívnych vecí. Politikou E.ON je medzi členmi skupiny podporovať výmenu know-how. Ak by sa stal E.ON partnerom ZSE bolo by to vzájomným prínosom,“ povedal Hohlefelder.

E.ON Energie je diverzifikovaný energetický koncern s aktivitami v oblasti výroby a rozvodu elektrickej energie, plynárenstve i vodnom hospodárstve. Koncern E.ON Energie pôsobí v 17 európskych krajinách. Celosvetovo zamestnáva približne 40 tisíc zamestnancov a generuje ročné tržby v objeme 17,8 mld. EUR.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

26. 11. 2020

USD 1,190 0,001
CZK 26,138 0,037
GBP 0,891 0,000
HUF 361,180 0,050
CAD 1,547 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS