ČLÁNOK
DVP tiež zatvára svoje pobočky
27. marca 2002

Dôvodom zatvorenia pobočiek Družstva vzájomnej pomoci (DVP) v Topoľčanoch, Trenčíne a v Leviciach sú racionalizačné opatrenia. Pre agentúru SITA to v utorok uviedol podpredseda predstavenstva DVP Richard Sklenár. „Situáciu spôsobil nezáujem a dezorientácia klientov investovať do nebankových inštitúcií po páde BMG, ako aj vyhlásenia politických strán, ktoré chcú z toho všetkého profitovať. My si však nemôžeme dovoliť vynakladať financie na mzdy, nájomné a režijné náklady v pobočkách, ktoré neprosperujú tak, ako by sme si predstavovali. Aj týmto spôsobom prakticky chránime peniaze našich klientov,“ dodal predseda DVP Karol Jenis.

Klientom spomínaných pobočiek telefonicky alebo písomne oznámili, že ich záležitosti vybavia najbližšie pobočky alebo ústredie v Nitre. Ak táto situácia potrvá i naďalej, príde k zatvoreniu ďalších pobočiek. Isté však je, že sa nezrušia pobočky v Nitre, Trnave, Hurbanove a Nových Zámkoch.

DVP má v súčasnosti okolo 2 400 členov a v súvislosti s nestabilnou situáciou na finančnom trhu v poslednom čase vzrástol počet klientov žiadajúcich svoje investície späť. DVP preto navrhlo svojim členom, aby zmluvy nerušili, ale predĺžili ich o rok, a to 15-percentným úrokom (doteraz bol 19 percent), pretože plnú výšku istiny a výnosov im zatiaľ nemôže vyplatiť. „Doteraz sme nikoho neodmietli so slovami, že už nikdy svoje peniaze neuvidí. Nepopierame, že máme problémy, ale hľadáme iný spôsob riešenia situácie, ako prekonať nepriaznivé obdobie,“ dodal K. Jenis.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS