ČLÁNOK
Due diligence v Transpetrol Trading vykoná 5 investorov
8. augusta 2001

Due diligence v akciovej spoločnosti Transpetrol Trading, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou Transpetrolu, a.s., vykoná päť potenciálnych investorov. Proces due diligence začnú investori vykonávať druhý augustový týždeň a mal by trvať približne mesiac. Agentúru SITA o tom informoval generálny riaditeľ Transpetrolu Štefan Czucz.

O akvizíciu firmy Transpetrol Trading pôvodne prejavilo záujem 11 spoločností, len päť z nich však v stanovenom termíne do 31. júla predložilo nezáväzné ponuky. Výberová komisia 2. augusta všetkých päť firiem odporučila do druhého kola procesu predaja. Ukončenie celej transakcie sa predpokladá do konca novembra tohto roka.

Transpetrol Trading prevádzkuje 12 čerpacích staníc pohonných hmôt na celom území Slovenska. V súčasnosti buduje trinástu čerpaciu stanicu v Michalovciach. Spoločnosť ponúka na svojich staniciach okrem predaja pohonných hmôt tiež mazivá a doplnkový sortiment. Transpetrol sa rozhodol predať Transpetrol Trading z dôvodu koncentrácie na svoju hlavnú činnosť, ktorou je preprava a skladovanie ropy. Záujem o čerpacie stanice Transpetrolu už dávnejšie potvrdila rafinéria Slovnaft. Okrem nej tak urobila aj spoločnosť OMV Slovensko, ktorá prevádzkuje druhú najväčšiu distribučnú sieť čerpacích staníc v SR.

Transpetrol je na Slovensku dominantným prepravcom ropy z Ruskej federácie na trhy strednej a západnej Európy prostredníctvom ropovodov Družba a Adria. Spoločnosť je v procese privatizácie, predaj 49 % chce vláda uzavrieť ešte v tomto roku. Finančným poradcom Transpetrolu, a.s., pre predaj dcérskej firmy Transpetrol Trading je spoločnosť Deloitte & Touche.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS