ČLÁNOK
Drukos získal licenciu na životnú poisťovňu
29. novembra 2000

Drukos, a.s. Banská Bystrica získal licenciu na prevádzkovanie životnej poisťovne. Nová poisťovňa na slovenskom trhu sa bude volať Poisťovňa Drukos a.s. a svoje produkty by mala začať predávať od začiatku budúceho roka. „Produkty už máme pripravené, je však ešte potrebné zaškoliť ľudí. S tým sme však museli počkať na vyjadrenie dozorného orgánu,“ povedal člen predstavenstva Drukosu Robert Kasanický.

Poisťovňa Drukos a.s. bude podľa tlačovej správy zverejnenej predstaviteľmi spoločnosti fungovať nezávisle od svojej 100-percentnej materskej spoločnosti. „Keďže pôsobenie na poistnom trhu je kontrolované zo strany Úradu pre finančný trh, Drukos sa tak stane prvým nebankovým subjektom, ktorého časť aktivít sa dostane pod štátny dozor,“ informoval Drukos. O plánoch a produktoch Poisťovne Drukos majú predstavitelia spoločnosti informovať „v blízkej budúcnosti“.

Informácie o udelení licencie na prevádzkovanie poisťovne spoločnosti Drukos, ktorej majiteľ František Mojžiš je tiež iniciátorom združenia Vaša vlna privatizácie, prenikli na verejnosť už pred dvoma týždňami. F. Mojžiš tento týždeň pre agentúru SITA povedal, že zverejnenie informácie o pravdepodobnom pridelení licencie považuje za snahu o možné zablokovanie tohto rozhodnutia. Drukos mal záujem aj o vstup na bankový trh prostredníctvom kúpy skrachovanej Dopravnej banky.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 4. 2024

USD 1,063 0,002
CZK 25,275 0,008
GBP 0,863 0,007
HUF 393,900 1,400
CAD 1,459 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS