ČLÁNOK
Dresdner Bank schválila ponuku na prevzatie poisťovňou Allianz
3. apríla 2001

Nemecká Dresdner Bank AG schválila ponuku na prevzatie poisťovňou Allianz AG v hodnote 23,4 mld. EUR. Vznikne tak štvrtá najväčšia finančná skupina na svete s trhovou kapitalizáciou 109,6 mld. EUR za Citigroup a HSBC Holdings.

Táto transakcia naruší podľa analytikov dekádu trvajúce usporiadanie nemeckého firemného sektora a poskytne priestor pre razantnú transformáciu európskeho finančníctva. „Allianz a Dresdner Bank spoja svoje sily a v budúcnosti sa sústredia na tri hlavné oblasti: poisťovníctvo, správu aktív a bankovníctvo,“ uviedli firmy v spoločnom vyhlásení.

Generálny riaditeľ Dresdner Bank Bernd Fahrholz uviedol, že banky dosiaľ nestanovili ciele v oblasti zisku. Fúzia však podľa Fahrholza posilní ich potenciál. Divízia investičného bankovníctva Dresdner Kleinwort

Wasserstein (DrKW) bude fungovať pod súčasným názvom a počas budúcich troch rokov by jej akcie mali byť kótované na burze.

Ako však v pondelok dodal finančný riaditeľ spoločnosti Allianz Paul Achleitner, priateľská akvizícia Dresdner Bank by mala zvýšiť jej tohtoročný zisk na akciu po započítaní goodwillu o 13 %, resp. o 1,4 EUR. Achleitner skonštatoval, že Allianz bude musieť získať kapitál vo výške 8 mld. EUR v snahe financovať akvizíciu. Generálny riaditeľ poisťovne Allianz Henning Schulte-Noelle vyjadril presvedčenie, že najväčšia nemecká banka Deutsche Bank by mohla s čerstvo zlúčenými subjektmi kooperovať, avšak rokovania medzi Allianzom a Deutsche Bank o spolupráci v oblasti retailového bankovníctva sa už podľa neho skončili.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 11. 2021

USD 1,136 0,009
CZK 25,526 0,145
GBP 0,852 0,006
HUF 365,680 2,900
CAD 1,452 0,016

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS